EUR/HUF (266,70 – 269,70): Konkrétumok elhangzása nélkül értékelt évet Orbán Viktor tegnap délután, és ehhez mérten nem is reagált a forint árfolyama a beszédre. Az évértékelőt fölfoghatjuk a februári reformintézkedések beharangozásnak, ahol valószínűséggel a foglalkoztatottság növelése, illetve az állami támogatások rendszere lehetnek fókuszban. A legutóbbi hírek szerint 8 nap múlva, február 16-án tárgyalja a kormány a változtatási javaslatokat, tehát bő egy hét múlva már megtudhatjuk a részleteket, hogy mekkora összeget fog tudni lefaragni a kiadási oldalról a kormány, és hogy ez kinek fog a legjobban fájni. Tegnap egyébként az erősödés lendülete megtört, sőt egy kisebb korrekciónak lehettünk tanúi, 267,50-ről visszagyengült az árfolyam 270-ig, de ma reggelre újra erősen nyit a forint, ugyanis 268,50 környékéről indul a mai kereskedés a bankközi piacon.
EUR/USD (1,3550 – 1,3670): A mai nap adat szempontból hasonlít a tegnapira, nem lesz fontosabb statisztika-publikáció, egyedül a német ipari termelési számok hozhatnak némi izgalmat a kereskedésbe. Tegnap az enyhén romló hangulatban a rossznak mondható német ipari megrendelések állománya egészen 1,3510-ig gyengítette az eurót/ /erősítette a dollárt. Ma mérsékelt optimizmus látszik kibontakozni a devizapiacokon, az egyiptomi zavargások kezdenek alábbhagyni, a bankok, és a tőzsde is kinyitott, sőt az egyiptomi CDS-felár a január 25-én kezdődő tüntetések óta a legalacsonyabb értéket mutatja. Ennek megfelelően csökkenésnek indult az olaj ára is, a Brent hordónkénti ára tegnap délután újra 100 dollár alá esett.
CHF/HUF (205,50 – 208,25): A svájci munkanélküliség 3,8 százalékos értéke óramű pontossággal megegyezik a várakozásokkal, illetve a decemberben mért adatokkal. Így az árfolyam befolyásoló hatása elhanyagolhatónak mondható. A hétfői napon belüli korrekció CHF/HUF-ban is érzékelhető volt, a 205,50-es napi mélypontról 208,50-ig gyengült a forint, de a mai nap újra 206,50-ről indul.
mfor.hu