3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Többnyire kedvező hírek láttak napvilágot szerda este, illetve csütörtök reggel, mégis úgy tűnik, a forint továbbra is az elmúlt napok sávjában mozoghat. Így az euró 272 és 275 között lehet, míg a frank a 210-es szint felett mozoghat, áll a Commerzbank napi kommentárjában.

EUR/HUF (273,00 – 276,00): Próbálkozik a kitöréssel a forint a tegnap említett 273,50-275,50-es sávból, miután a hajnali 275,20 környéki szintekről 274-ig sikerült erősödnie. Alapvetően pozitív globális jelek mutatkoznak a mai reggel folyamán, a kínai jüan, illetve a koreai won erősödött a dollárral szemben, az ázsiai tőzsdék indexei emelkedést mutatnak, és a nyersanyagárak többsége is felfelé ívelő ágban szerepel. További félig-meddig jó hír, hogy a Fitch hitelminősítő intézet friss publikációjában a közeljövőre nézve nem lát esélyt arra, hogy bóvli kategóriába sorolják a magyar kötvényeket. Hosszabb távra nincs előrejelzés, azt majd a februári reformintézkedések tudatában fogják várhatóan közzétenni.

Az imént felsorolt pozitív jelek nagy részben a FED elnökének kommentárjának következményei. Amennyiben a ma késő délelőtt esedékes itthoni aukció (45 milliárdnyi 3, 5, és 10 éves papírt dobnak a piacra) sikeres lesz, és addig kitart a reggel tapasztalható optimista hangulat, akkor 273,50 alatti EUR/HUF kereskedéssel is számolhatunk. Ha viszont mégis a gyengülés irányába tart a forint, akkor az az S&P hitelminősítőnek köszönhető, mivel Japánt leminősítették.

EUR/USD (1,3575 – 1,3675): A FED Nyíltpiaci Bizottságának tegnapi kamatöntő ülésén természetesen nem történt változtatás kamatügyben. Az USA gazdaságának növekedése csalódást keltően gyenge, így nem várható pozitív, gyors munkaerőpiaci fejlemény, ezért a QE 2.0 összegeit nem módosították. Az EUR/USD így 1,37 fölé araszolt az USD/HUF 200 alá is "benézett", de ma reggel bejelentett leminősítése Japánnak megfordította a trendet, a dollár hirtelen erősödni kezdett a főbb devizákkal szemben. Amennyiben a Japán besorolásrontást megemésztette a piac, előtérbe kerülhetnek az európai, illetve tengerentúli adatok. 11-kor az eurozóna fogyasztási hangulatindexe, dél körül a januári német inflációs becslés lehet érdekes, az Egyesült Államokban pedig a heti munkanélküliségi adatok, tartós cikkek megrendelésállománya, és lakáspiaci számok mozgathatják a kereskedést.

CHF/HUF (211,00 – 214,00): Az erős frank miatt az elmúlt 10 év legrosszabb eredményét produkálta Svájcban a turisztikai szektor, alig síelnek külföldiek a svájci lejtőkön hangzott el a Világgazdasági Fórumon, Davosban. A hír sajnos nem rengette meg a frank árfolyamát, így továbbra sincs jelentős elmozdulás, 212 – 213 között adják-veszik a CHF/HUF-ot.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!