EUR/HUF (273,00 – 276,00): Próbálkozik a kitöréssel a forint a tegnap említett 273,50-275,50-es sávból, miután a hajnali 275,20 környéki szintekről 274-ig sikerült erősödnie. Alapvetően pozitív globális jelek mutatkoznak a mai reggel folyamán, a kínai jüan, illetve a koreai won erősödött a dollárral szemben, az ázsiai tőzsdék indexei emelkedést mutatnak, és a nyersanyagárak többsége is felfelé ívelő ágban szerepel. További félig-meddig jó hír, hogy a Fitch hitelminősítő intézet friss publikációjában a közeljövőre nézve nem lát esélyt arra, hogy bóvli kategóriába sorolják a magyar kötvényeket. Hosszabb távra nincs előrejelzés, azt majd a februári reformintézkedések tudatában fogják várhatóan közzétenni.
Az imént felsorolt pozitív jelek nagy részben a FED elnökének kommentárjának következményei. Amennyiben a ma késő délelőtt esedékes itthoni aukció (45 milliárdnyi 3, 5, és 10 éves papírt dobnak a piacra) sikeres lesz, és addig kitart a reggel tapasztalható optimista hangulat, akkor 273,50 alatti EUR/HUF kereskedéssel is számolhatunk. Ha viszont mégis a gyengülés irányába tart a forint, akkor az az S&P hitelminősítőnek köszönhető, mivel Japánt leminősítették.
EUR/USD (1,3575 – 1,3675): A FED Nyíltpiaci Bizottságának tegnapi kamatöntő ülésén természetesen nem történt változtatás kamatügyben. Az USA gazdaságának növekedése csalódást keltően gyenge, így nem várható pozitív, gyors munkaerőpiaci fejlemény, ezért a QE 2.0 összegeit nem módosították. Az EUR/USD így 1,37 fölé araszolt az USD/HUF 200 alá is "benézett", de ma reggel bejelentett leminősítése Japánnak megfordította a trendet, a dollár hirtelen erősödni kezdett a főbb devizákkal szemben. Amennyiben a Japán besorolásrontást megemésztette a piac, előtérbe kerülhetnek az európai, illetve tengerentúli adatok. 11-kor az eurozóna fogyasztási hangulatindexe, dél körül a januári német inflációs becslés lehet érdekes, az Egyesült Államokban pedig a heti munkanélküliségi adatok, tartós cikkek megrendelésállománya, és lakáspiaci számok mozgathatják a kereskedést.
CHF/HUF (211,00 – 214,00): Az erős frank miatt az elmúlt 10 év legrosszabb eredményét produkálta Svájcban a turisztikai szektor, alig síelnek külföldiek a svájci lejtőkön hangzott el a Világgazdasági Fórumon, Davosban. A hír sajnos nem rengette meg a frank árfolyamát, így továbbra sincs jelentős elmozdulás, 212 – 213 között adják-veszik a CHF/HUF-ot.
mfor.hu