2p

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A New York-i értéktőzsde vezető mutatói hullámzó kereskedésben vegyesen zártak. A befektetők immár keresték a vételi lehetőségeket, ám a magas olajár miatt az aggodalmak nem múltak el.

A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 37,28 ponttal, azaz 0,31 százalékkal 12068,50 pontra gyengült. Az S&P 500-as mutató 1,30 ponttal, vagyis 0,10 százalékkal 1306,10 pontra csökkent. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 14,91 pontot, azaz 0,55 százalékot gyarapodott és 2737,90 ponton zárt.

A befektetői hangulatot továbbra is elsősorban a líbiai események, illetve az ennek hatására emelkedő olajárak alakították. Mindezen alig változtatott két kedvező amerikai makrogazdasági adat. Még a kereskedés kezdete előtt hozták nyilvánosságra, hogy az elemzői várakozásoknál jobban, 22 ezerrel csökkent a munkanélküli segélyért először folyamodók száma a múlt héten az Egyesült Államokban. Az elemzők csak 5 ezer fős mérséklődést vártak.

Szintén a kereskedés előtt publikálták, hogy nőtt januárban a tartós fogyasztási cikkek rendelésállománya az Egyesült Államokban három hónapig tartó visszaesés után, igaz a növekedés elsősorban annak köszönhető, hogy több megrendelést adtak le repülőgépekre.

Líbia olajtermelésének - állítólag - kétharmados csökkenése tovább emelte a nyersolaj árát. Líbia a világ 15. legnagyobb olajtermelője, a globális olajtermelés két százalékát adja. A szakértők attól tartanak, hogy a kormányellenes megmozdulások átterjedhetnek más térségbeli országokra is, így Szaúd-Arábiára, amely a világ vezető olajexportálója. Elemzők körében felerősödött az a félelem is, hogy az emelkedő olajár visszafoghatja a lakossági kiadásokat, és lassíthatja a gazdasági növekedést az Egyesült Államokban.

Ami a vállalati híreket illeti, több adat is napvilágot látott, amelyekre pesszimista piaci reakciók voltak. Az egyik legjelentősebb amerikai kiskereskedelmi lánc, a Sears Holdings (SHLD) a nyereségének 13 százalékos visszaeséséről adott számot, melyre válaszul a cég részvényei 6 százalékot zuhantak. Egy másik kiskereskedelmi cég, a Target ugyanakkor jó napot zárt, a cég nyeresége 10 százalékkal bővül, melynek köszönhetően 3,5 százalékkal erősödött a részvények kurzusa. Annak ellenére, hogy a General Motors (GM) hat év után az első nyereséges évéről számolt be, a cég papírjai 4,5 százalékot estek.

mfor.hu/MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!