2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A forint elmúlt napokban bekövetkezett gyengülésében nemzetközi és magyar-specifikus okok is közrejátszhattak. Kérdés, hogy technikai alapon mi várhat a magyar fizetőeszközre?

Az utóbbi napokban számtalan cikket olvashattunk arról, hogy mennyire gyengül a magyar fizetőeszköz, számtalan szakértő tollából született írás, melyben megismerhettük a forint gyengélkedésének okát, így ezt most nem is tágyalnánk, ellenben technikai alapon szemügyre vesszük az EUR/HUF árfolyamot.

Nem mindennapi az alábbi kép, melyet a cikkhez választottunk, hiszen nem gyertya charton készült, hanem vonalgrafikonon, mégpedig azért, mert ezzel a megjelenítési móddal a piaci extrémitásokat ki tudjuk szűrni.

Kattintson a teljes grafikonért!

A képeken szerepel 2-2 szaggatott vonal is: a pirossal a 2009-es csúcs, kékkel pedig a 2012-es csúcs van ábrázolva, mindez hetes grafikonon. Nézőpontunk szerint az árfolyam egy ékben mozog, melynek közelítünk a felső tartományához. Ez szerintünk egy short keresleti zónát fog eredményezni (szerk.: innen indulhat erősödésnek a forint), melyből technikai alapon az árfolyamnak lefelé kellene, hogy forduljon (természetesen a technikai elemzést néha átírja a piac), így az általunk elképzelt mozgást sárga nyíllal ábrázoltuk.

A kék nyíllal ábrázolt feltételezett mozgás pedig a szagatott vonalakon nyugvó, fentebb említett éves maximumpontokból összetevődő ék short keresleti zónájából indul. Erre ugyanúgy vonatkozik az elmélet: kizárólag technikai elemzésre hagyatkozni nem biztos, hogy a legjobb választás.  

A kép tanulsága szerint tehát adott esetben közeleg az EUR/HUF teteje (319-320 körül), azonban az extrémitásokat figyelmebe véve akár belekóstolhatunk abba, hogy milyen, amikor egy euróért 330 forintot kell fizetni a bankközi devizapiacon.

Az, hogy ezek mennyire fájdalmas szintek a MNB-nek nem tudhatjuk, hiszen a legutóbbi nyilatkozat megerősítette: nincs árfolyamcéljuk, sokkal inkább a hosszabb távú árfolyam-tendenciák a meghatározóak. Mindenesetre egyelőre nincs szó beavatkozásról, mely a forintot erősíthetné.

SzL.
mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!