Napközben az árfolyam 285 körüli és 287 feletti jegyzés között ingadozott. A dollárt 230,80 forinton jegyzeték 1,2429 dolláros euró árfolyam mellett a szerdai 233,09 forintos dollár jegyzés és 1,2274 dolláros euró jegyzés után.
A svájci frank jegyzése 217,09 forint a szerdai 215,54 forint után, 100 japán jent pedig 264,52 forinton jegyeztek 263,00 forint után. A nap folyamán a svájci frank új árfolyam csúcsot állított be 218,98 forinton.
A forint és a térségbeli devizák árfolyama két ellentétes erő vonzásában alakult csütörtökön. Egyrészt a részvénypiacok komoly index veszteségeket szenvedtek el a globális gazdasági kilátásokat rontó makrogazdasági adatok hatására, ami a devizapiacokon is megterhelte a befektetői kockázatvállalást. Másrészt az euró erősödött az EKB refinanszírozási tenderén jelentkező viszonylag alacsony érdeklődésnek, valamint annak köszönhetően, hogy sikeres kötvénykibocsátást hajtott végre a spanyol államkincstár, egy nappal azután, hogy szuverén adósbesorolását a leminősítés lehetőségére utaló felülvizsgálat alá vette a Moody's.
Az euró csütörtökön a kora reggeli 1,22 dollár alatti árfolyamról jóval 1,24 fölé erősödött. Az euró közel két hete nem járt 1,24 dolláros jegyzés felett. A veszteséges ázsiai tőzsdezárást követően az európai tőzsdeindexek is 1-2 százalékos veszteségben ingadoztak nap közben, majd a New York-i indexek is negatív tartományban nyitottak.
A gazdasági növekedés lassulására utaló makrogazdasági mutatók elsősorban a dollárt gyengítették a főbb devizákkal szemben, így nemcsak az euróval, de a japán jennel szemben is komoly veszteséget szenvedett el: 88,50 feletti jen jegyzésről 87 közelébe, hét havi mélypontra gyengült. A térségbeli devizák árfolyama a "szokással" ellentétben nem követte az euró erősödését, hanem széles sávban ingadozott. A forint árfolyamát a következő néhány napban változatlanul a 286 forintos euró jegyzés 2-3 forintos környezetében várják a kereskedők.
MTI