Csalódást okoztak a nagybanki jelentések. A Goldman Sachs bevétele és nettó eredménye is a várt felett alakult, de a kereskedési bevétel elmaradt a várakozásoktól. A bank negyedik negyedéves bevétele 7,83 milliárd dollár lett, szemben a várt 7,63 milliárd dollárral. Ebből a fixhozamú és deviza (FICC) kereskedési bevétel 1 milliárd dollárt tett ki, míg a részvénykereskedés 1,37 milliárd dollárt, mind a két érték alacsonyabb volt a konszenzusnál. Az adóreform következtében a bank 4,4 milliárd dolláros egyszeri tételt könyvelt el, mellyel 6 év után lett ismét veszteséges. A rendkívüli tételektől megtisztított, egy részvényre jutó eredmény 5,68 dollárnak felelt meg, jócskán meghaladva a konszenzust.
A Bank of America vegyes számokat tett közzé. A nettó bevétele 21,4 milliárd dollár lett, kismértékben elmaradva a várakozásoktól. A bank nettó kamatbevétele az emelkedő kamatkörnyezetből profitált és 11 százalékkal nőtt, emellett erősödött a hitelezési aktivitás és nőtt a betéti állomány is. A bank 2,9 milliárd dolláros tételt könyvelt el többek között a halasztott adókövetelések átértékelésének következtében. A bank tisztított nettó eredménye részvényenként 47 cent lett, amely 2 centtel múlta felül az elemzői várakozásokat. A Bank of America FICC kereskedési bevétele 13 százalékkal esett, míg a részvénykereskedés stagnált. A befektetői hangulatot a gyengébb kereskedési bevételi számok mellett az is rontotta, hogy az említett bankok - a többi nagy pénzintézettel egyetemben - vélhetően a Steinhoff botránya miatt jelentős veszteségeket könyveltek el a vállalati kötvényeken. A bankok nem tették közzé a cég nevét, de a piac a dél-afrikai kereskedelmi vállalatra spekulál.
A Morgan Stanley jelentésével folytatódik a pénzintézetek jelentéseinek sora. Az elemzői várakozás 77 cent az egy részvényre jutó eredményre. A JPMorgan, vagy akár a Citigroup esetében a kamatozó eszközök kereskedéséből származó bevételek markáns visszaesést mutattak az elmúlt időszakban, ez azonban a Morgan Stanley esetében kevésbé befolyásolhatta a bevételek alakulását, mivel inkább a részvénypiacra koncentrál. A tőkebeáramlás, valamint a kamatkülönbözet lehetnek a jelentés során azok a kulcsmutatók, melyekre a leginkább figyelni kell majd.
mfor.hu