Vegyesen kezdtek kedden reggel a vezető részvények a Budapesti Értéktőzsdén, a nemzetközi hangulat romlása után a BUX sem tudta folytatni komoly szárnyalását, amit még hétfőn kezdett. Egyelőre gyengülés sem indult el, úgy tűnik, mintha a tőzsde maga sem tudná, merre induljon tovább.
13 667 ponton állt a BUX index kedden délelőtt, ez 0,42 százalékkal volt magasabb, mint az előző napi zárószintje. A forgalom kimondottan magas volt az első órákban, délelőttre már 10 milliárd forint értékben kereskedtek a részvényekkel.
A vezető papírok vegyesen kezdték a napot, a Mol kivételével kismértékű erősödés volt megfigyelhető. Az OTP 3010 forintig kúszott fel, ez 0,33 százalékkal volt magasabb, mint hétfőn délután. A Mol 1,02 százalékot veszített értékéből, 11 185 forintba kerültek az olajcég papírjai a piacon. 535 forintig drágultak a Magyar Telekom részvényei, ez 1,9 százalékkal volt a hétfői árfolyamuk felett.
Mérsékelt emelkedéssel kezdtek a gyógyszergyártók is a piacon: a Richter 30 555 forintos szintje 0,34 százalékos erősödést jelentett, míg szektortársa, az Egis 1,7 százalékos javulás után 12 870 forinton állt.
Érdemes egy pillantást vetni néhány kispapírra is, ugyanis a jelek szerint ezekben van még komolyabb erő. A Fotex hétfőn kezdődött szárnyalása a nap végére 13 százalékkal magasabb árfolyamot eredményezett, mint a múlt héten, a javulás hasonló ütemben folytatódott kedden is, az első néhány óra után 360 forintot értek a cég részvényei, ami 7,83 százalékos javulást jelentett. A keddi nap másik nagy nyertese eddig a Synergon, mely reggel a vártnál kedvezőbb első negyedéves eredményeket közölt, majd ennek hatására délelőttig 14 százalékkal ugrott meg.
Folytatta erősödését a forint is a bankközi devizapiacon, az utóbbi napok után most is javított a magyar fizetőeszköz az euróval szemben. Délelőtt 284,40 forintot kellett adni egy euróért, ami több mint fél százalékkal volt alacsonyabb a hétfői árfolyamnál. A dollár 212,64 forintba került, míg a svájci frankért 187,68 forintot kellett adni a nap első felében.
A nemzetközi piacokon többnyire a BÉT-hez hasonlóan lecsorgás volt jellemző. A londoni FTSE 2,34 százalékkal erősödött az első órákban, de ez jórészt annak volt köszönhető, hogy a brit tőzsde hétfőn szünnap miatt kimaradt az emelkedésből. A frankfurti DAX 0,69 százalékkal gyengült délelőttre, míg régiónkban a varsói és a prágai tőzsdén is oldalazás volt megfigyelhető.
A tengerentúli határidős indexek a hétfői jelentős emelkedés után kedden délelőtt kismértékű mínuszban voltak, ráadásul most jelentős makroadatok sem jönnek délután, melyek befolyásolnák a hangulatot. A következő napokban inkább a banki stressz tesztek csütörtökön megjelenő eredményeivel kapcsolatos várakozások mozgathatják a befektetőket.