További emelkedéssel nyitott szerdán a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, azonban lassan kifulladni látszik a lendület, délelőtt már csak 0,5 százalékos pluszt mutatott az index. A vezető részvények többnyire pluszban vannak, de komoly emelkedés sehol nem volt megfigyelhető.
20 381 ponton állt szerda délelőtt a BUX index, ez 0,47 százalékkal volt magasabb az előző napi értékénél. A közel 100 pontos emelkedés mellett a forgalom alacsonyabb volt a megszokottnál, még az 5 milliárdot sem érte el az első órákban.
A vezető részvények mindegyike emelkedéssel nyitott reggel, a délelőtti hirtelen gyengülés hatására azonban már vegyesen álltak. Az OTP 5379 forintot ért, ez 0,35 százalékkal volt magasabb, mint a keddi záráskor, míg a Mol 15 350 forintos értéke 0,46 százalékos javulást mutatott. Két forintos pluszban tudták tartani a Magyar Telekomot, a távközlési cég részvényeiért így 813 forintot kellett fizetni a befektetőknek.
A pozitív oldalon kezdték a napot a gyógyszergyártók is a piacon: az Egis 0,05 százalékos emelkedés után 19 710 forintot ért, a Richter pedig 38 090 forintért cserélt gazdát, ami 1,02 százalékkal haladta meg a keddi árfolyamot.
A forint jól kezdett reggel, ismét 266 közelébe erősödött az euróval szemben a bankközi devizapiacon, azonban délelőtt hirtelen indult gyengülésnek a magyar fizetőeszköz, miután a japán Rating & Investment hitelminősítő "BBB+"-ról "BBB"-re minősítette le hazánk szuverén adósságbesorolását. Délelőtt már 267,58 forintot kellett adni egy euróért, ez 0,25 százalékkal magasabb volt a kedd délutáni árfolyamnál.
A nemzetközi részvénypiacokon gyengüléssel indult a nap, majd keddi értékük alól kezdtek felfelé kapaszkodni a mutatók. A londoni FTSE délelőtt már 0,26 százalékos pluszban volt, a frankfurti DAX pedig 0,22 százalékot tudott javítani. Régiónkban a varsói WIG 20 0,11 százalékot veszített értékéből az első órákban, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,38 százalékkal feljebb kapaszkodott.
A vezető amerikai határidős indexek délelőtt fél százalék körüli emelkedést jeleztek, a nap második felében sem várható különösen fontos makroadat megjelenése, mely jelentősen befolyásolhatná az irányt.