Ugyan a nyitást követően még a hétfői szint körül állt a Budapesti Értéktőzsde fő mutatója, a BUX, 10 óra előtt komoly nyomás alá kerültek a vezető részvények, ami az index 3 százalékos esését okozta.
Az elmúlt hetek masszív emelkedése után benne volt a levegőben egy korrekció, ami kedden meg is érkezett. Az elemzők szerint a nagy kérdés elsősorban az, hogy valóban csak profitrealizálás lesz a héten, vagy az eddigi optimizmus ismét elillan, és komolyabb visszaesés jön a piacon.
A keddi napon több fontos adat látott napvilágot, Magyarországon az ipari termelés, amely komoly gondokról árulkodik. A mutató 2009 februárjában 25,4 százalékkal csökkent a 2008 februári szinthez képest. Korrekciók nélkül a visszaesés 28,9 százalék.
Európában az eurózóna GDP adatát publikálták, ez a várakozásoknál kicsit rosszabb lett, ám az 1,6 százalékos hanyatlás (az elemzők 1,5 százalékot vártak) korántsem tragikus.
A BÉT-en a vezető részvények mindegyike gyengült, a legnagyobb mértékben a Mol. Az olajipari részvény esetében az oroszok „üzengetése” semmi esetre sem nevezhető biztatónak. Minden bizonnyal ez is közrejátszik abban, hogy a részvény 5 százalékot gyengült, és 10700 forint körüli szinten kereskednek vele.
Az OTP esetében is előkerültek az eladók, a bankpapír 2,5 százalékot esett, 11 óra után 2150 forint körül forgott a részvény.
Egy százalékkal gyengült a Magyar Telekom, a papírra 567 forint körül születtek üzletek. A Richter is hasonlóan stabilabbnak tűnik, a gyógyszergyártó papírjai 1,5 százalékkal kerültek a hétfői záró szint alá, a részvény 27500 forint.