A nemzetközi piacok romló hangulata miatt lehetett arra számítani, hogy a szerdai szárnyalás után egy komolyabb korrekció bontakozhat ki a Budapesti Értéktőzsdén. A nyitás után jelentősen lefelé indultak az árfolyamok a piacon, a BUX index több mint 3 százalékot veszített délelőttre.
15 314 pontig esett vissza a BUX index a nap első óráiban, ez 3,1 százalékkal volt alacsonyabb, mint a szerdai záróértéke. A forgalom ismét kicsivel magasabb az átlagnál, de elmarad a szerdai komoly érdeklődéstől, délelőttig 8,5 milliárd forint cserélt gazdát a piacon.
A vezető részvények kivétel nélkül jelentősen rontottak az előző naphoz képest, főleg az OTP 5 százalékos bukása volt jelentős. A bank papírjai a szerdai 15 százalékos szárnyalást követően délelőtt 3328 forintba kerültek, ami 4,91 százalékos esést jelentett. 2,55 százalékot veszített értékéből a Mol, mely 13 350 forinton állt, míg a Magyar Telekom 2,19 százalékos bukás után 626 forintot ért.
Rosszul indult a nap a gyógyszergyártók számára, az általánosan negatív hangulatban a szektor mindkét képviselője veszített értékéből. A Richter délelőtt 31 350 forinton állt, ami 2,03 százalékos visszaesés volt szerdához képest, míg az Egis 15 210 forintos szintje 3,86 százalékkal maradt el az előző nap végétől.
A forint reggel erősebben nyitott a bankközi devizapiacon, mint a szerda délutáni szintje, délelőttre azonban gyengülésnek indult a magyar deviza. A kereskedés első felében 275,85 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár jegyzése 199,96-nál állt, a svájci frank pedig 182,09 forintba került.
Mínuszban nyitottak a vezető európai részvényindexek is, miután a szerdai kereskedés második felére elromlott a hangulat Amerikában, majd Ázsia is eséssel zárt. Nyugat-Európában az FTSE délelőttig 2,3 százalékot veszített értékéből, míg a DAX 1,85 százalékkal állt alacsonyabban, mint a szerdai záráskor. Régiónkban a varsói tőzsde WIG 20 indexe 1,5 százalékot bukott, a prágai PX is hasonló mértékben esett vissza.
A tengerentúlon a határidős indexek enyhe mínuszban voltak csütörtök délelőtt, a nyitás előtt jelennek majd meg a szokásos heti munkanélküliségi adatok, melyek befolyásolhatják a hangulatot. Délután Timothy Geithner amerikai pénzügyminiszter is beszédet mond, az ő szavaira mindig kiemelten figyelnek a befektetők.