A múlt pénteki szárnyalás után hétfőn korrekcióval kezdett a BUX index, a vezető részvények a Telekom kivételével veszítettek. Leginkább az OTP és a Mol korrigál, a két blue chip több mint 2 százalékkal esett vissza a múlt hét végéhez képest. A forint a reggeli gyengülés után visszakapaszkodott, dél körül nagyjából ugyanott állt, ahol a pénteki záráskor.
15 352 pontig esett vissza a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe a hétfői kereskedés első felében, ez 1,81 százalékkal maradt el a múlt hét végi értékétől. A forgalom átlagosnak volt mondható, a nap első felében 8,6 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények a Magyar Telekom kivételével gyengültek a hétfői nyitást követően, a legnagyobb vesztesek az OTP és a Mol voltak. A bank papírjai 2,9 százalékos esés után 3515 forintot értek, míg az oljacég árfolyama 12 780 forint volt, ami 2,81 százalékkal maradt el a pénteki szinttől. Délre kismértékben gyengült a Magyar Telekom is, mely a nap első felében viszonylag jól tartotta magát, a 607 forintos árfolyam 0,49 százalékkal maradt el a péntekitől.
Rosszul indult a nap a gyógyszergyártók számára is a tőzsdén: a Richter "félidőben" 0,64 százalékos mínuszban volt, 30 900 forintot ért, míg szektortársa, az Egis 1,83 százalékos esés után 16 100 forintért cserélt gazdát.
A forint számára rosszul indult a hét a bankközi devizapiacon, reggel az első órákban a magyar deviza 288 fölé gyengült az euró ellenében, délre azonban kicsit magára talált a fizetőeszközünk. A nap felénél 287,17 forintot kellett adni egy euróért, ami nagyjából megfelelt a péntek délutáni szintnek. A dollárral szemben 207,75-ig gyengült a forint, míg a svájci frank 189,19 forintba került a piacon.
A nemzetközi tőzsdéken is visszaeséssel indult a nap, a kereskedés első felében minden jelentős index veszített értékéből. A londoni FTSE a nap felénél 1,26 százalékos mínuszban állt, míg a frankfurti DAX 1,63 százalékkal volt pénteki szintje alatt. Régiónkban a varsói WIG 20 1,38 százalékkal esett vissza a nyitást követően, a prágai tőzsde PX indexe pedig 1,55 százalékot bukott.
A tengerentúli határidős indexek is korrekciót jeleznek előre, várhatóan pénteki értékük alatt nyitnak majd magyar idő szerint délután fél négykor. Fontos makroadat nem jelenik meg a nap második felére, ezért kicsi az esély arra, hogy jelentősen változzon a hangulat.