3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A szerdai pánikszerű eladások után csütörtök reggel lassú emelkedéssel kezdett a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely délelőttre több mint 3 százalékos pluszban volt. A nemzetközi piacokon is javult a hangulat, ennek köszönhető, hogy rajtunk is enyhült a nyomás. A forint erősödéssel indított, 300 alatt volt ez euró ára délelőttre.

Az utóbbi napok eladási nyomása enyhült kicsit a csütörtöki nyitás után a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX index az első néhány órában több mint 3 százalékot javított. A vezető részvények mindegyike drágulni tudott a szerdai komoly szakadást követően. a három nap alatt 30 százalékot bukó OTP mintegy 4,5 százalékkal korrigált.

10 699 pontig emelkedett a BUX index értéke délelőttre, ez 3,34 százalékkal volt magasabb a szerdai értéknél. A forgalom átlagosnak volt mondható a reggeli órákban, a közel 350 pontos emelkedés mellé mintegy 3,5 milliárd forintos részvényforgalom párosult.

A blue chipek közül az utóbbi napokban az OTP volt a középpontban, a bank részvényei három nap alatt értékük 30 százalékát veszítették el. Csütörtök reggel kicsit enyhült a nyomás, így az OTP-papírok 1893 forintig tudtak drágulni, ami 4,59 százalékkal volt magasabb a szerda délutáni értéküknél. A Mol is jól kezdte a napot, 2,9 százalékos javulás után délelőtt 8880 forintba kerültek az olajtársaság részvényei. A szerdai nap a Magyar Telekom számára is rosszul sikerült, jelentősen beszakadtak a cég részvényei. Csütörtök reggel aztán 3,62 százalékkal emelkedett a távközlési papírok árfolyama, 544 forintért adták őket.

Jól kezdtek a gyógyszergyártók is a piacon: az Egis 11 095 forintos ára 5,17 százalékos erősödést jelentett, míg a Richter 3,44 százalékkal 26 300 forintra kapaszkodott fel.

A forint csütörtök reggel folytatta előző napi erősödését, a nyitás utáni órákban 300 forint alatt is volt ez euró árfolyama. A hét elején még komoly nyomás volt a régiós devizákon, majd ez szerda délután enyhült kicsit, miután egyre több intézkedést jelentettek be a csehek és a lengyelek is. Csütörtök délelőtt 300,72 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár 236,59 forintot ért, a svájci frank pedig 201,23 forintba került.

A nap második felében fontos makroadatok jelennek meg a nemzetközi piacokon, melyek jelentősen befolyásolhatják a befektetők hangulatát. Főleg az amerikai heti munkanélküliségi adatokra, illetve a termelői árindexek alakulására lesz érdemes figyelni.

Európában csütörtök reggel optimizmussal indult a nap. A londoni tőzsde FTSe indexe délelőttig 0,68 százalékot javított, míg a frankfurti DAx 0,72 százalékkal állt előző napi értéke felett. Régiónkban a varsói WIG 20 index tartotta a lendületét, 4,39 százalékkal lódult meg, míg a prágai PX 50 2,7 százalékkal erősödött.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!