Mínusszal kezdte a csütörtöki kereskedést a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely délelőtt több mint egy százalékkal állt előző napi értéke alatt. A vezető részvények közül az esést tekintve egyelőre fej-fej mellett áll a Mol és az OTP, mindkét blue chip több mint 2 százalékos gyengüléssel kezdett.
21 063 pontig csökkent csütörtök délelőttre a BUX index értéke, ez 1,16 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai záróértéknél. A forgalom reggel az átlagos körül volt, kicsit több mint 3 milliárd forint cserélt gazdát a piacon a befektetők között.
A vezető részvények az Egis kivételével gyengüléssel kezdték a napot, a legnagyobb vesztes egyelőre a Mol és az OTP. A bank papírjai 5588 forintba kerültek, ami 1,79 százalékkal maradt el a szerdai árfolyamtól, míg a Mol 16 080 forintos ára 1,95 százalékos bukást jelentett. 761 forintig esett vissza a Magyar Telekom, ez két forinttal maradt el a szerdai szinttől.
Felemás kezdést produkáltak a gyógyszergyártók, hiszen a Richter 0,19 százalékos esés után 41 700 forintba került, az Egis viszont tartotta magát 19 000 forinton, ami megfelelt a szerdai záróértéknek.
A forint nem tudta folytatni az utóbbi napokban tapasztalt erősödését, reggel 266,90 forintot kellett adni egy euróért, ez 0,45 százalékkal volt magasabb, mint szerda délután. A dollárral szemben 179,59-ig gyengült a magyar deviza, a svájci frank jegyzése pedig 176,43-nál állt a bankközi devizapiacon.
A nemzetközi részvényindexek a nyitás után benéztek előző napi értékük fölé is, azonban utána ismét lefelé fordultak. Délelőtt a londoni FTSE 0,19 százalékkal állt alacsonyabban, mint a szerdai záráskor, a frankfurti DAX pedig 0,13 százalékos mínuszban volt. Ennél rosszabbul kezdett régiónk: a varsói WIG 20 1,23 százalékot veszített értékéből a nyitás után, a prágai tőzsde PX indexe viszont 0,81 százalékos emelkedéssel kezdett, de ebben közrejátszott az is, hogy az elmúlt két napban szünetelt a kereskedés a cseh fővárosban.
A vezető amerikai határidős indexek fél százalék körüli mínuszban álltak a nap első felében, délután azonban a munkanélküliségi adatok és Timothy Geithner beszéde megbolygathatja a piacokat.