Folytatta szerdán kezdett emelkedését a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely a nyitás után közel fél százalékkal állt szerdai záróértéke felett. A vezető részvények többsége javított tegnaphoz képest, a legnagyobb nyertes a szerdán lemaradó OTP volt 1 százalék feletti erősödésével.
15 263 ponton állt csütörtök délelőtt a BUX index, ez 0,31 százalékkal volt magasabb, mint az előző napi szintje. A forgalom átlagosnak volt mondható, a kezdés után 2,5 milliárd forint cserélt gazdát a piacon.
A vezető részvények többsége drágulni tudott szerda délutánhoz képest, mára az OTP is magára talált. A bankpapírok 1,04 százalékos javulás után 3486 forintba kerültek a kezdés után, míg a Mol 12 295 forintos ára kicsivel alacsonyabb volt, mint szerdán. 582 forintig emelkedett a Magyar Telekom árfolyama, ez 0,34 százalékkal volt magasabb a távközlési papírok előző napi áránál.
Vegyesen kezdtek reggel a gyógyszeripari részvények is, melyek közül a Richter 32 700 forintos szintje 0,3 százalékos gyengülést jelentett, az Egis viszont 17 500 forinton állt, ami 0,57 százalékkal haladta meg előző napi szintjét.
A kispapírok közül érdemes kiemelni a Synergont, mely a szerdai komoly szárnyalás után csütörtök reggel is átlag feletti mértékben drágult, 3,27 százalékos ugrás után 759 forintot ért. A céggel kapcsolatban olyan hírek jelentek meg, hogy még az idén eladhatják, vélhetően a felvásárlási pletykának köszönhető az árfolyam kiemelkedő növekedése.
Stabilan 280 alatt kezdett a forint reggel a bankközi devizapiacon, sőt, még egy kicsit javítani is tudott szerdához képest. Délelőtt 277,14 forintot kellett adni egy euróért, ami 0,15 százalékkal alacsonyabb volt az előző nap délutáni jegyzésnél. A dollár 198,80 forintba került az első pár óra után, míg a svájci frankért 181,38 forintot kértek a befektetőktől.
A nemzetközi piacokon folytatódott a gyengülés reggel, így várható volt, hogy rövid időn belül nálunk is kifullad az optimizmus. A frankfurti DAX az első néhány órában 0,79 százalékkal esett vissza, míg a londoni FTSE 0,38 százalékkal állt szerdai értéke alatt. Régiónkban a varsói WIG 20 fél százalékot veszített értékéből, míg a prágai PX 0,46 százalékos mínuszban volt a nap első felében. Az amerikai határidős indexek enyhe pluszban álltak délelőtt, de a nap második felében érkező makroadatok még jelentősen befolyásolhatják a hangulatot a nyitás után.