Szerdán délután jelentősen meglódultak a világ tőzsdéi, csütörtök reggel aztán már meg is érkezett a korrekció: délelőttig 1 százalékot veszített értékéből a BUX index. A vezető részvények jórészt esnek, csak a Magyar Telekom tartja magát. A forint is veszített értékéből csütörtök reggel, az első néhány óra után 287 körül volt az euró árfolyama.
A BUX index csütörtök délelőttre 11 814 pontra esett vissza, ez 0,93 százalékkal volt alacsonyabb, mint az előző napi záróértéke. A forgalom nagyjából átlagos volt, a kereskedés első óráiban közel 4 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A blue chipek közül főleg az OTP és a Richter gyengülése húzta lefelé az indexet. A bankrészvények délelőttig 2,08 százalékkal estek vissza, így 2445 forintot értek. A Mol 9400 forintért cserélt gazdát, ez megegyezett a szerda délutáni árfolyamával. Az elmúlt napokhoz hasonlóan csütörtök reggel is a Magyar Telekom tartotta magát egyedül,a távközlési cég részvényei 596 forintot értek, ami 1,36 százalékos erősödést jelentett.
Rosszul indult a nap a gyógyszerpapíroknak is, hiszen a szektor mindkét szereplője veszített értékéből. A Richter 2,31 százalékkal lett olcsóbb, 27 500 forintért vették a cég papírjait, míg az Egis 12 100 forintos ára 2,46 százalékkal maradt el a szerdaitól.
A forint szerda este még 285 alatt zárt az euróval szemben, majd a csütörtöki nyitáskor ismét gyengült a magyar fizetőeszköz. Délelőtt 286,92 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár ára 219,71 forint volt.
A nemzetközi piacok szerdán délután indultak jelentősen felfelé, miután Amerikából olyan hírek érkeztek, hogy az új elnök létrehozná a "rossz bankot", mely felvásárolná az összes pénzintézet toxikus eszközeit, ezzel megszabadítaná őket a további veszteségektől. A pletyka hatására a pénzügyi szektor képviselői rögtön komoly erősödésbe kezdtek, ez igaz volt itthon is az OTP-re.
Csütörtök reggel aztán Nyugat-Európában is korrigáltak a részvényindexek: a londoni FTSE délelőtt 1,86 százalékos mínuszban volt, a frankfurti DAX pedig 1,6 százalékot bukott a kezdés után. Egyelőre Amerikában is jelentős mínuszban vannak a határidős indexek, de ott még sok van a nyitásig, addig még változhat a helyzet.