EUR/HUF (266,00 – 269,25): Nem változtattak a magyar alapkamaton, Simor úr beszámolója szerint a múlt havi inflációs megugrás nem érte az MNB-t váratlanul. Az árindex ugyan most magasabb a kitűzött célnál, de jövő év végére a jegybank szerint már nem fog eltérni a várakozás a majdani tényadattól. A forint nem a jegybanki kommentártól kezdett gyengülésbe tegnap, sokkal inkább az S & P az amerikai államadósság helyzetének kilátásrontása okozott akkora kockázatkerülési hullámot, hogy az EUR/HUF árfolyama a 269-es szintet kezdte el támadni. A zloty a gyengülésben még a forinton is túltett az euróhoz képest, a PLN régiós alulteljesítése mögött Marek Belka, illetve Adam Glapinski nyilatkozatai is álltak, ők ugyanis elkezdték hűteni a kedélyeket a lengyel kamatemelési várakozások ügyében. Amennyiben a devizapiacokon nem javul a hangulat, akkor a forint további veszteségeket könyvelhet el, ellenkező esetben esély van egy kis korrekcióra, 267 környékére erősödhet vissza a forint. Egyelőre az utóbbi esetre látunk nagyobb esélyt.
EUR/USD (1,4200–1,4300): Mindenki tudta, hogy az amerikai gazdaság helyzete nem tökéletes, sőt. Ugyan még a világ legversenyképesebb országáról van szó, de mégis a Standard & Poors hitelminősítő intézet elérkezettnek látta az időt, hogy jelképesen megkongassa a vészharangot egy kilátásrontással. A döntés teljesen megalapozott: az USA államadóssága a GDP 100 százalékát közelíti, és a tendencia emelkedő. A deficit lefaragására még csak tervek vannak, a kész forgatókönyvre várni kell. A bejelentés után a piacok kockázatkerülő üzemmódba kapcsoltak, és ezzel a dollárt nyerő helyzetbe hozták a befektetők. Napon belül akár 350 pontos nyereségre/ veszteségre is szert lehetett tenni, ugyanis tegnap az EUR/USD árfolyama 1,44 fölött, illetve 1,4150 közelében is járt, amely mértékű napon belüli mozgás ritkaságszámba megy. Az eurozónában a finn választási eredmények borzolják a kedélyeket, veszélyben van az EFSF mechanizmus megreformálásához szükséges konszenzus. Ez jelenleg komoly kockázatot jelent, főleg, ha a görögöknek tényleg át kell strukturálniuk az adósságlejárataikat, illetve a portugálok számára sem jó hír.
CHF/HUF (208,00 – 210,50): A 211-et súrolta a CHF/HUF árfolyama a tegnapi izgalmak közepette, ahhoz képest a forint tudott kissé erősödni, 209-210 közötti szintre korrigált az árfolyam.
mfor.hu