Javított a BUX kedden reggel, a vezető részvények többnyire erősödni tudtak, csak a két gyógyszerpapír marad le. A piacot elsősorban a Mol 6 százalék feletti emelkedése húzza, de a hétfői nap után már érdemes kételkedni abban, hogy ez a nap végéig kitart. A forint a reggeli erősödés után egy kicsit gyengült, de még így is 310 alatt van az euró jegyzése.
A nyitás utáni első órákban 11 144 pontig emelkedett a Budapesti Értéktőzsde BUX indexének értéke, ez 2,3 százalékkal volt magasabb, mint a hétfői záráskor. A forgalom átlagosnak volt mondható, az első órákban közel 5 milliárd forint cserélt gazdát.
Vegyesen kezdtek a vezető részvények a piacon, főleg a két gyógyszergyártó rontotta az összképet kismértékű esésével. A Mol viszont megint nagyot ugrott a kezdéskor: délelőtt 10 800 forintba kerültek az olajcég papírjai, ami 6,72 százalékkal volt magasabb a hétfői árfolyamnál. Érdemes azonban óvatosnak lenni a befektetőknek azok után, hogy hétfőn 15 százalékos szárnyalása után délután éppen hogy csak pluszban zárt a részvény.
Az OTP is drágulni tudott az előző nap gyenge teljesítménye után, a kereskedés első felében 1860 forintot adtak a bank részvényeiért, ami 0,54 százalékkal volt magasabb a hétfői szintnél. A Magyar Telekom 530 forintig kapaszkodott fel, ez 1,92 százalékos javulást jelentett hétfőhöz képest. A kispapírok közül érdemes szólni az FHB-ről, mely 30 milliárdos állami tőkét kapott, ezért reggel fel is volt függesztve. Délelőtt 10 órától már lehet kereskedni a cég papírjaival, melyek 550 forintot értek fél tizenegy után, ez 1,61 százalékos esés volt a hétfői záróárhoz képest.
Rosszul indult a kereskedés a gyógyszeripari részvények számára, az Egis és a Richter bukása elrontotta az összképet is a piacon. A Richter délelőtt 25 400 forintot ért, ami 0,61 százalékkal volt alacsonyabb, mint hétfőn, míg az Egis 1,19 százalékos gyengülés után 11 650 forinton állt.
Jól kezdett reggel a forint a bankközi devizapiacon az euróval szemben, a régiós devizákkal összhangban a magyar fizetőeszköz is javítani tudott. Egészen 308 forint alá esett az árfolyam, ami mintegy 1 százalékos forinterősödés volt a hétfő délutáni árhoz képest. Délelőtt aztán megjelent a folyó fizetési mérleg negyedik negyedéves adata, mely lényegesen rosszabb lett a vártnál, ennek hatására a magyar deviza is gyengülésnek indult. Tizenegy óra előtt 309,51 forintot kellett adni egy euróért.
A nemzetközi piacokon is javult a hangulat a hétfői bukások után. Nyugat-Európában az FTSE 2,25 százalékkal erősödött az első pár órában, míg a DAX 1,07 százalékot javított. A régiónkban a varsói és a prágai tőzsde is körülbelül 2 százalékkal ugrott feljebb.
A tengerentúlon kedden sem jelenik meg fontos makroadat, a határidős indexek délelőtt 1 százalék körüli javulást mutattak a Dow és a S&P esetében is, azaz ha nem romlik jelentősen a hangulat, akkor pluszos lehet a délutáni nyitás.