Gyengüléssel kezdett péntek reggel a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely délelőtt körülbelül egy százalékkal állt előző napi értéke alatt. A vezető részvények mindegyike veszített értékéből, miközben a nemzetközi részvénypiacokon is profitrealizálás kezdődött.
20 453 ponton állt péntek délelőtt a BUX index, ez 0,96 százalékos gyengülést jelentett az előző napi zárószinthez képest. A mintegy 200 pontos esés mellett átlagosnak volt mondható a forgalom, az első órákban több mint 4 milliárd forint cserélt gazdát.
A vezető részvények mindegyike veszített értékéből, azonban igazán kiemelkedő zuhanást egyik sem produkált. Az OTP papírjai 5376 forintot értek, ami 0,81 százalékos gyengülést jelentett, míg a Mol 1,8 százalékkal lett olcsóbb, 15 810 forinton állt. 0,49 százalékos lecsorgással megúszta a nap elejét a Magyar Telekom, a távközlési papírok 806 forintba kerültek délelőtt.
Nem tudtak felfelé indulni a gyógyszergyártók sem a nyitást követően: a Richter 1,07 százalékos esés után 37 595 forinton állt, míg az Egis 19 305 forintos ára 1 százalékkal maradt el a csütörtök délutánitól.
Rosszul kezdett reggel a forint is a bankközi devizapiacon, az első órák után 272 közelébe gyengült a magyar deviza az euróval szemben. Délelőtt 271,73 forintot kellett adni egy euróért, ami körülbelül 0,2 százalékkal volt magasabb az előző napi árnál. A dollárral szemben 185,13-nál állt a forint, míg a svájci frank 179,11 forintba került a piacon.
A nemzetközi piacokon enyhe lecsorgással indult a nap: délelőtt a londoni FTSE 0,14 százalékos mínuszban volt, a frankfurti DAX pedig 0,2 százalékkal esett vissza. Régiónkban is pesszimista volt a hangulat reggel: a prágai tőzsde PX indexe 0,66 százalékot veszített értékéből.
Fontos makroadat a nap második felében sem jelenik meg, így vélhetően továbbra is a hangulat és a hírek fogják mozgatni a piacokat. A vezető amerikai határidős indexek délelőtt enyhe mínuszban álltak.