A csütörtök délutáni komoly lejtmenet után arra lehetett számítani, hogy a hét utolsó napján is folytatódik majd a negatív hangulat a Budapesti Értéktőzsdén, azonban a nyitás rácáfolt ezekre a várakozásokra. Délelőttre több mint 1,5 százalékkal erősödött csütörtöki értéke fölé a BUX index, a vezető részvények mindegyike drágulni tudott.
Jól kezdődött a nap, hiszen a BUX index az első néhány órában 14 126 pontig kapaszkodott fel, ez 1,67 százalékkal volt magasabb, mint a csütörtöki záráskor tapasztalt értéke. A forgalom átlagosnak volt mondható, délelőttig 6,3 milliárd forint értékben kereskedtek a részvényekkel.
A vezető papírok mindegyike jól szerepelt, délelőttre a Mol is ledolgozta korábbi hátrányát és enyhe pluszba fordult. Az olajcég részvényeiért 11 315 forintot adtak a befektetők, ami 0,13 százalékos javulást jelentett, miközben az OTP 2,79 százalékos ugrással ismét 3000 forint fölé drágult, 3055 forintot ért. 2,46 százalékkal lódult meg a Magyar Telekom, mely 583 forinton állt a nap első felében.
Jól indult a pénteki kereskedés a gyógyszergyártók számára is: a Richter 1,61 százalékos drágulás után 31 500 forintot ért, míg az Egis 14 450 forintos szintje 1,08 százalékkal volt magasabb, mint a csütörtöki záráskor.
Reggel még pozitívan indult a nap a forint számára is, egészen 276 közelébe erősödött a magyar deviza az euróval szemben, majd néhány óra után megfordult az irány, és vissza is bukta nyitás utáni javulását a forint. Délelőtt 278,79 forintot kellett adni egy euróért, ami közel fél százalékos forinterősödést jelentett. A dollár 207,66 forinton állt a nap első felében, míg a svájci frankért 183,88 forintot fizettek.
A nemzetközi piacokon is meglepően jó hangulatban indult a kereskedés, miután az amerikai bankok stressz tesztjeinek csütörtök este megjelent eredménye nem okozott különösebb meglepetést. Nyugat-Európában az FTSE 0,67 százalékos emelkedéssel kezdett, míg a DAX 1,31 százalékot javított délelőttig. Az amerikai határidős jegyzések is optimista nyitást vetítettek előre: a Dow és a S&P futures indexe is fél százalék körüli pluszban volt.
A befektetők egy része a délután magyar idő szerint fél háromkor megjelenő amerikai munkanélküliségi adatokra vár, melyek jelentősen befolyásolhatják a piaci hangulatot. Az előzetes várakozások szerint 9 százalék környékére emelkedhetett a munkanélküliség a múlt hónapban a márciusi 8,5 százalékról.