2p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Miközben csütörtökön a dollár és a svájci frank szárnyalt, a forint az euró ellenében csak minimális mértékben esett. Ennek hátterében a Commerzbank szakemberei szerint nem a kockázatkerülés erősödése áll, hanem kiárazódik az újabb európai kamatemelés.

EUR/HUF (264,40 – 266,75): Meglepően jól tartja magát mindhárom régiós deviza az euróval szemben, annak ellenére, hogy csütörtökön napon belül több mint 2,5 százalékot erősödött a dollár az euróhoz képest. Ezúttal nem egy egyszerű kockázatkerülési hullám söpört végig a piacokon, inkább csak kiárazták az EUR/USD árfolyamából a közeljövőre nézve az újabb ECB kamatemelést. A forint, zloty, korona trió az euróval szemben csupán 0,5-0,8 százalékot gyengült a tegnapi legerősebb szintjükhöz képest, ráadásul a korona úgy tartotta magát, hogy közben a CNB tegnap sem emelte a 0,75- százalékos, rekord alacsony cseh alapkamatot. Tegnap délután, egy órával a szokásos időpont előtt nyilvánosságra hozták az áprilisi költségvetési egyenleget, ami erre a hónapra szufficitet mutatott. Ahogy a büdzsé hiánya, úgy a mai ipari termelési számok gyengébbre sikerült számai sem igazán tudták befolyásolni érdemben az euró/forint 265,50 körüli árfolyamát.

EUR/USD (1,4485–1,4625)
: Alacsony eurozónás gazdasági növekedés, tartósan magas, 2 százalék feletti inflációs prognózis, kamatemelési szándék nélkül: ezt tartalmazta Trichet úr beszéde, ez vezetett az euró melyrepüléséhez, a dollár szárnyalásához. Az ECB elnöke a sajtótájékoztatóján nem használta az "éberség" kifejezést, így a piaci szereplők ebből arra a következtetésre jutottak, hogy a következő június 9-i kamatdöntő ülésen nem lesz kamatemelés. Az euró bevezetése óta a tegnapi volt a 15. legnagyobb mértékű napon belüli árfolyam elmozdulás. Az EUR/USD 1,49-ről 1,4510-ig "szakadt" le, és az árfolyam tovább eshet, főleg akkor, ha az USA-ban az agrárszektoron kívüli ágazatokban a foglalkoztatottak számának növekedése az áprilisi időszakban 200.000 főnél nagyobb számmal bővül.

CHF/HUF (209,00 – 210,75): 100 ponttal, 1,2650 alá tudott a frank erősödni az euróval szemben, így nem csoda, hogy 210 fölé emelkedett a CHF/HUF árfolyama. A következő kamatemelés a tegnapi Trichet-beszéd alapján, várhatóan Svájcban lesz június közepén, míg az ECB legkorábban valószínűleg július elején emelhet, ezért tudott a frank újabb erősödő lendületet venni.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!