EUR/HUF (272,000 – 275,25): Aszimmetrikus piac volt jellemező az EUR/HUF háza táján, miközben 275-ig gyengült vissza az árfolyam. Az elmúlt napokra, hetekre általánosságban az volt a jellemző, hogy amikor a dollár gyengült az euróhoz képest, akkor erre a forint erősödött, és fordítva: dollárerősödésre rendszerint forintgyengülés volt a válasz. Tegnap nem teljesen ez ez történt. Párhuzamosan a zöldhasú 1,40-ig tartó gyengülésével a forint csak stagnált, kicsit gyengült, majd amikor 1,40-ről az 1,39 felé vette az irányt az EUR/USD, (tehát a dollár erősödött az euróhoz képest), erre már a forint reagált, majdnem 275-ig kúszott fel a HUF kurzusa. Megszakadt ezzel a forint régiós felülteljesítő sorozata, a többiek ugyanis alig gyengültek az euróhoz képest.
EUR/USD (1,3900 – 1,4020): Ma NFP péntek van, 14:30-kor kiderül, hogy mennyivel változott az USA-ban a mezőgazdasági szektoron kívül dolgozók állománya, no meg persze közzéteszik a klasszikus munkanélküliségi rátát is. Az előbbiben az előző hónaphoz képest némi javulást, az utóbbiban egy tized százalékpontos romlást jósolnak az elemzők. Rosszabb számok esetén nő a valószínűsége a már sokszor említett „quantitative easing 2.0” megvalósításának. Trichet úr a tegnapi sajtótájékoztatón viszont nem tette le a garast (illetve az eurócentet) a további monetáris könnyítés mellett, így megnyitotta az utat az euró további erősödésére.
CHF/HUF (202,50 – 205,50): A szezonális hatásokkal kiigazított szeptemberi munkanélküliségi mutató az előző havihoz képest egy tized százalékponttal 3,7 százalékra javult, ami meglehetősen irigylésre méltó, még a G7-es legfejlettebb országok részéről is. A jobb adat egyébként érdekes módon nem erősítette a frankot, sőt lassan 2 havi mélypontját teszteli az euró/frank az 1,35-ös szint átlépésével. A CHF/HUF keresztárfolyam így a reggelre 203-204 közé ékelődött be, tehát egyelőre a tegnapi 204,4-es mélypont alatt vagyunk.
mfor.hu