2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kedden lejtőre került a forint, és a tőzsdeindex is csökkent.

Gyengült a forint a főbb nemzetközi devizákkal szemben kedd kora estére a reggeli szintekhez képest a bankközi piacon. Este fél hétkor az euró 304,94 forintra erősödött a kedd kora reggeli 303,87 forintról. Napközben 303,53 és 305,79 forint között mozgott. A svájci frank jegyzése a reggeli 277,60 forintról 279,02 forintra emelkedett, a dollár árfolyama pedig 273,17 forintról 275,80 forintra erősödött kora estére.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 90,78 pontos, 0,32 százalékos csökkenéssel, 28 479,24 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 4,9 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.

Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. befektetési szolgáltatások igazgatója az M1 aktuális csatornán kifejtette: az esés az előző napokra jellemző napközbeni forgalommal párosult, nem menekülnek a befektetők, csupán óvatosság tapasztalható. A BUX 0,32 százalékos esésében az OTP-nek volt a legnagyobb szerepe, amely 0,81 százalékkal gyengült.

Kitért arra is, hogy a forint gyengült. Reggel még 304 forint alatt kezdődött a kereskedés, majd gyengülés kezdődött, ami délutánra markánsabbá vált, majdnem 306 forintig emelkedett az euró jegyzése. Az igazgató a gyengülést azzal magyarázta, hogy a piaci szereplők megkapták az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) meghívóját a csütörtöki sajtótájékoztatóra, amelyen a kötvénypiac megreformálásáról lesz szó. Mint minden bizonytalanság, ez is óvatosságra intette a befektetőket, az eddigi jelentős forintvétel megtorpant, inkább a pozíciók zárását lehetett látni - fejtette ki. Az igazgató szerint a következő napokban nagy volatilitás várható.

A Mol ára nem változott, 17 550 forintot ért, 1,2 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 61 forinttal, 0,81 százalékkal, 7429 forintra csökkent, forgalmuk 2,7 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 4 forinttal, 0,87 százalékkal, 455 forintra esett, forgalma 224,8 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 5 forinttal, 0,09 százalékkal, 5735 forintra erősödött, forgalmuk 680,9 millió forintot ért el.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!