Jórészt a vártnak megfelelően alakult a Mol második negyedéves eredménye, a többszörösére emelkedő nettó eredmény jórészt a nem realizált készlet- és devizahatásoknak köszönhető. A pénzügyi műveletek bevételei például több mint tízszeres emelkedést mutattak 2007 második negyedévéhez képest. A Mol árbevétele az olajár tartós emelkedésének köszönhetően emelkedett 52 százalékkal, az üzleti eredmény viszont kismértékben visszaesett.
A Mol a második negyedévben 920,5 milliárd forint árbevételt ért el, ami 52 százalékkal magasabb a tavalyi év hasonló időszakában tapasztalt 606,6 milliárd forintnál. A speciális tételek nélkül számított üzleti eredmény 9 százalékkal csökkent, 91,1 milliárd forintról 82,7 milliárdra. Dollárban számítva viszont 5 százalékkal nőtt az üzleti eredény, a forintban számított csökkenés betudható a magyar deviza erősödésének.
A legfeltűnőbb emelkedés a nettó eredményben következett be: a tavalyi 26,5 milliárd forint után 109,6 milliárd forint lett a nettó eredmény. A teljes első félévben 174,6 milliárd forint volt a vállalat nettó eredménye a tavalyi 72 milliárd után.
Az üzletágak közül sokat veszített volt a Petrolkémia üzletág, mely a kiugróan alacsony integrált árrés miatt gyengén teljesített. A pénzügyi műveletek nyeresége viszont jelentősen nőtt: az első félévben 38,9 milliárd forint nyereséget könyvelhetett el a Mol szemben a tavalyi 33,2 milliárdos veszteséggel. A cég nettó hitelállománya június végén 434,4 milliárd forint volt, az eladósodottság a második negyedévben 27,3 százalékra csökkent az első negyedéves 38,8 százalékról. Mindez a CEZ-tranzakció zárásának köszönhető, alacsonyabb lett a hosszú lejáratú hitelállomány és nőtt a saját tőke.
Hernádi Zsolt az eredményekben kiemelte a Feldolgozás és Kereskedelem, valamint a Kutatás-termelés üzletágak kedvező eredményét. Az elnök-vezérigazgató szerint fontosak lehetnek a későbbiekben az új felfedezések, melyeket a második negyedévben tettek Oroszországban és Kazahsztánban, ezek később hozzájárulhatnak ahhoz, hogy növelje termelését a magyar olajcég.
Hernádi azt is kiemelte, hogy vizsgálják az osztrák OMV kezében lévő 20 százalékos Mol-pakett sorsával kapcsolatos lehetőségeket.
A Mol eredményei jórészt megfeleltek a várakozásoknak: az üzemi eredmény kicsivel magasabb lett, mint amit az elemzők vártak, a nettó eredmény viszont 0,7 milliárd forinttal elmaradt a Concorde várakozásától.
Összességében kijelenthető, hogy a jelentős eredménynövekedés jórészt egyszeri tételeknek, a készletnövekedésnek és a pénzügyi műveletek pozitív eredményeinek köszönhető. Mindezek mellett az eladósodottság csökkenése és az új mezők felfedezése pozitív lehet hosszabb távon is a Mol számára.