Gyengüléssel zártak kedden a vezető New York-i tőzsdemutatók, a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,53 százalékkal 11346,75 pontra csökkent. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,66 százalékkal 2562,98 pontra süllyedt. Az S&P 500-as mutató pedig 0,81 százalékkal 1213,40 pontra hanyatlott.
A hétfői napon az 1400 dolláros szintet is átlépő arany árfolyama egy százalékkal esett, és 1388-on zárt, közel másfél százalékot veszített értékéből az olaj, mely 85,91 dolláron fejezte be a keddi napot.
Kedden a pénzügyi vállalatok részvényei szenvedték el a legnagyobb veszteséget, miután a befektetők nem bíznak a kormányzat és a jegybank lépéseiben, és egyre több elemző fest sötét képet.
Többen fenyegetnek azzal, hogy a nulla körüli kamat, és a nyakló nélküli kötvényvásárlás érdemi hatás nélkül zajlik le, és a Fed lépése nem fogja stimulálni a gazdaságot. Az amerikai jegybank döntését több nemzetközi vezető is kritikával illette, így a G20-as találkozón többek között a német, a kínai és a brazil küldöttek is észrevételezték a lépést, és felszólaltak a szerintük túlzott gyenge dollár ellen.
Ha a nyersanyagárak nem is, a bányászati és olajcégek részvényei többnyire felfele tartottak piacon. A dollár erősödése ugyanakkor fejfájást okoz azoknak a cégeknek, melyek még az Egyesült Államokban termelnek, hiszen számukra a gyengébb zöldhasú nyújthatna versenyelőnyt. Nem véletlenül gyengült kedden a Caterpillar és a Boeing részvények árfolyama is.
mfor.hu