A dollárindex chartjára tekintve látható, hogy az amerikai deviza ma áttörte 200 napos átlagát, az EUR/USD charton pedig az látszik, hogy az 1,54-es szint és a 200 napos elesése után nagy dolgok készülődnek a devizapiacon. A mostani lendületből rövidtávon még korrigálhat a dollár, hosszabb távon viszont szinte minden az amerikai valuta erősödése irányába mutat.
A két bank kamatpolitikájában is megfigyelhető jelentős különbség: amíg a Fed a recessziótól való félelem miatt 2 százalékra vágta vissza az alapkamatot, addig az EKB az inflációtól való félelem miatt következetesen emelte vagy szinten tartotta a kamatot, mely most 4,25 százalékon áll. A következő időszakban azonban megfordulhat ez a trend - vélik a Concorde szakemberei. Szerintük Amerikában lassan eljön a kamatemelés ideje, ugyanis egyre nagyobb lesz az inflációs nyomás, míg Európa csak most kezd szembesülni a gazdaság lassulásával, miközben az infláció kevésbé fenyeget.
A vásárlóerő paritást vizsgálva szembetűnő, hogy az adatok alapján az Egyesült Államokban minden sokkal olcsóbb, mint Európában. Bővebben ez azt jelenti, hogy egy normál , gazdaságban felhasznált javakat tartalmazó áru és szolgáltatáskosár esetében az euró mintegy 25-30%-kal felülértékelt a dollárhoz képest, amely igen szélsőséges értéknek számít.
Persze mindez önmagát oltja ki, ha valóban erősödni kezd a dollár, de éppen az olaj példáján láthattuk, hogy a tőzsdén manapság nem a fundamentumok, hanem a csordaszellem uralkodik. Most úgy tűnik, hogy hosszabb távon egy komoly dollárerősödés jöhet, ebből pedig vélhetően senki nem akar kimaradni. A rövidtávú chart eléggé túlvett, ezért a következő hetekben még elképzelhető egy korrekció a mostani meglódulás után.