Komoly erősödéssel kezdte a keddi napot a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely kora délután már több mint 2,5 százalékkal állt előző napi értéke felett. Az összes vezető részvény drágulni tudott, a Mol és az OTP több mint 4 százalékkal ugrottak meg.
15 190 ponton állt kedden kora délután a BUX index, ez 2,54 százalékkal volt magasabb, mint a hétfői záróértéke. A forgalom kifejezetten magas volt, délutánra már majdnem 15 milliárd forint cserélt gazdát, ami máskor egy átlagos nap forgalma szokott lenni.
A vezető részvények mindegyike jól kezdte a napot, különösen a Mol és az OTP ugrott meg jelentősen. A bank papírjai kora délután már 3305 forintot értek, ez 4,26 százalékkal volt magasabb a hétfői zárásnál. A Mol árfolyama 3,77 százalékkal emelkedett, így a 12 100-es ellenálláson tartózkodott az olajcég. 595 forintig drágult a Magyar Telekom kora délutánra, ez 1,71 százalékos javulást jelentett.
Mérsékelten erősödtek a nap első felében a gyógyszeripari részvények, melyek kicsit lemaradtak a piac többi szereplőjétől az emelkedésben. A Richter ára 34 380 forint volt, ez 0,23 százalékos javulást jelentett, míg az Egis 0,92 százalékos felfelé kapaszkodás után 18 150 forinton cserélt gazdát.
Erősödött kedden a forint is a bankközi devizapiacon, az előző napi 278 környéki árfolyamok után délelőtt 275 alatt is járt átmenetileg a magyar deviza az euróval szemben. Kora délután 275,91 forintot kellett adni egy euróért, ami majdnem 1 százalékkal alacsonyabb volt a hétfő délutáni értéknél. A dollár 196,97 forintba került a nap második felében, míg a svájci frankért 181,64 forintot kellett fizetni.
Jól szerepeltek a nemzetközi piacok is a nap első felében: a londoni FTSE délután 0,6 százalékos pluszban volt, míg a frankfurti DAX 0,73 százalékkal állt magasabban, mint hétfőn délután. Régiónkban a varsói tőzsde WIG 20 indexe 1,23 százalékkal erősödött, a prágai PX pedig 1,95 százalékkal ugrott meg.
Az amerikai határidős indexek enyhe pluszban álltak, azonban a nyitás előtt még fontos adatok jönnek, melyek befolyásolhatják majd a hangulatot. Délután jelenik meg a Goldman Sachs második negyedéves gyorsjelentése, illetve a júniusi kiskereskedelmi forgalom adatai, melyeket várnak már a befektetők.