8434 ponton fejezte be a szerdai kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,51 százalékkal volt alacsonyabb a keddi záróértéknél. A Shanghai Composite a nap második felére 3,27 százalékkal esett vissza, míg a hongkongi Hang Seng 1,64 százalékkal gyengült. 0,49 százalékos mínuszt hozott össze a nap végére a dél-koreai Kospi, míg a tajvani piacon 1,21 százalékos visszaesés volt.
Valamicskét javított a hangulaton az amerikai piacok tegnapi pozitív zárása, illetve az, hogy az eurózóna pénzügyminiszterei megállapodtak az EFSF kibővítéséről és a görög mentőcsomag következő részletének átutalásáról. Ezek azonban továbbra is csak elvi döntések, a befektetők már arra kíváncsiak, mindez hogyan fog a gyakorlatban is működni. Éppen ezért az elemzők szerint sokan továbbra is a partvonal mellett maradnak majd, várnak a konkrétabb pozitívumokra az európai helyzetet illetően.
A bányaipari cégek és a fémipar képviselői a nap legnagyobb vesztesei között voltak szerdán: a Sumitomo Metal Mining 1,65 százalékkal esett vissza Tokióban, míg a két nagy ausztrál bányavállalat közül a BHP Billiton 0,17 százalékkal, a Rio Tinto pedig 0,87 százalékkal zárt tegnapi értéke alatt. Hongkongban az Aluminium Corp of China 4,05 százalékos zuhanást mutatott be, míg a Jiangxi Copper 4,46 százalékkal esett vissza a kereskedés második felére.
A nyersanyagipar mellett a pénzügyi szektor volt a nap vesztese az ázsiai piacokon: a kínai bank of Communications 2,4 százalékos mínuszba esett vissza a hongkongi tőzsdén, míg az Agriculktural Bank of China 3,12 százalékos gyengülést mutatott. Az HSBC papírjai 2,05 százalékkal lettek olcsóbbak a nap második felére.
Japánban az exportra termelő vállalatok részvényei sem úszták meg a pesszimista napot. A Sony 1,44 százalékos mínuszban zárt a kereskedés végén, míg az Elpida Memory 5,64 százalékkal esett vissza.
mfor.hu