EUR/HUF (267,00 – 269,50): Mint ahogy az várható volt, a jegybank nem változtatott az irányadó kamatlábon, maradt az alapkamat hat százalékon. A döntést követő sajtótájékoztatón az MNB elnöke hangsúlyozta: rövidtávon magasabb lehet az infláció a 3 százalékos célnál, de jövő év végére a kitűzött cél közelébe süllyedhet, további kamatemelés nélkül. Ez a kiszámíthatóság szempontjából jó hír, de persze könnyen jöhet olyan külső körülmény, ami mégis arra kényszerítheti a jegybankot, hogy az infláció féken tartása érdekében mégiscsak kamatot emeljen. A három legfontosabb tényező, ami ezt befolyásolja: az üzemanyag-, nyersanyag-, illetve élelmiszerárak tartós emelkedése lehet. A mai piaci hangulat hasonló lehet a tegnapihoz, enyhe forintgyengülésre van kilátás, a mai nap a 268-as szint megközelítésével indul. A forint gyengülésében, kis mértékben szerepet játszhatott a romló itthoni munkanélküliségi adat is, februárra 11,2 százalékról 11,5 százalékra nőtt a hazai munkanélküliség.
EUR/USD (1,4050 – 1,4150): Újra Európa kerül a befektetők figyelmének középpontjába, és azon belül is természetesen a deficitgondokkal küszködő országok helyzete az irányadó. Február eleje óta a három problémás ország (Görögország, Írország, Portugália) CDS-felára kisebb megszakításokkal, de meglehetősen felfelé ívelő pályát ábrázol, tehát a piac egyre kevésbé bízik mostanság abban, hogy a három ország helyzete javulni fog. Az EUR/USD árfolyama mindezek ellenére pár nap után újra áttörte fölfelé az 1,41-es határt, ami abból adódhat, hogy a ma délelőtti német inflációs adatok várakozásai gyorsuló pénzromlást mutatnak. Ha valóban emelkedést mutat Európa legnagyobb gazdaságának az árindexe, az felerősítheti a kamatemelési várakozásokat az eurozónában.
CHF/HUF (206,40 – 208,75): A kora reggeli 1,29 alatti EUR/CHF árfolyam némileg emelkedésnek indult (gyengült a frank az euróhoz képest), miután közzétették az UBS bank fogyasztói indikátor indexét. Februárban a magas energiaárak miatt kevesebb elkölthető pénze volt a lakosságnak, így a svájci maginfláció kevésbé fog gyorsulni, ami aprócska jó hír lehet a svájci alapkamat szempontjából. A következő SNB kamatdöntés egyébként legközelebb csak június közepén lesz esedékes, így addig még sok víz folyik le a Svájc leghosszabb folyóján, az Aare-n.
mfor.hu