3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az amerikai korrekciót követően a Budapesti Értéktőzsdén is negatív hangulatban indult a pénteki kereskedés, délelőtt majdnem másfél százalékkal állt csütörtöki értéke alatt a BUX index. Az OTP a hajnalban közölt gyorsjelentés után 5600 forintig esett vissza, ez majdnem 3 százalékos bukást jelentett.

Az amerikai korrekciót követően a Budapesti Értéktőzsdén is negatív hangulatban indult a pénteki kereskedés, délelőtt majdnem másfél százalékkal állt csütörtöki értéke alatt a BUX index. Az OTP a hajnalban közölt gyorsjelentés után 5600 forintig esett vissza, ez majdnem 3 százalékos bukást jelentett.

21 265 pontig húzták vissza a BUX indexet a pénteki kereskedés első felére, ez 1,28 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki szintnél. A forgalom átlagosnak volt mondható a nap első felében, 8,7 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.

A vezető részvények vegyesen kezdtek, főleg az OTP és a Mol esése húzza lefelé az indexet. A bank péntek hajnalban közölte harmadik negyedéves gyorsjelentését, mely a vártnál magasabb nettó profitot, de romló portfólióminőséget tartalmazott. A jelentést kedvezőtlenül fogadta a tőzsde, az első órákban 2,98 százalékkal lettek olcsóbbak a részvények, így 5598 forintba kerültek. A Mol 1,2 százalékos eséssel kezdte a hét utolsó napját, 16 450 forintért cseréltek gazdát az olajcég papírjai. Jól indult viszont a nap a Magyar Telekom számára, a távközlési papírok 1,06 százalékos drágulást követően 763 forintba kerültek.

Felemás teljesítményt mutattak a gyógyszergyártók a nyitás után: az Egis 1,56 százalékos drágulás után 19 500 forintot ért, a Richter viszont 42 145 forintig esett vissza, ez 1,07 százalékos gyengülést jelentett.

Némileg meglepő volt a forint jó kezdése a bankközi devizapiacon, miután a vártnál kedvezőtlenebb lett a harmadik negyedéves GDP-adat. A harmadik negyedévben 7,2 százalékkal csökkent a magyar gazdaság teljesítménye tavalyhoz képest, az előző negyedévhez képest pedig 1,8 százalékos volt még mindig a visszaesés. Mindez azt jelenti, hogy a várakozásokkal ellentétben továbbra sem ért véget a recesszió hazánkban. A dollárral szemben 180,73-nál állt a magyar deviza, a svájci frank pedig 178,05 forintba került péntek délelőtt.


A nemzetközi részvénypiacokon oldalazással, illetve enyhe emelkedéssel indult a nap: a londoni FTSE délelőttre minimális, 0,02 százalékos mértékben erősödött, a frankfurti DAX pedig 0,11 százalékkal araszolt felfelé. Régiónkban viszont gyengén indult a nap: a varsói WIG 20 0,98 százalékos gyengüléssel kezdett, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,54 százalékot veszített.

A vezető amerikai határidős indexek pluszban álltak délelőtt, azaz lehet, hogy megint csak egy napig tartott a korrekció a Wall Streeten.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!