EUR/HUF (282,70 – 284,70)
Összesen 50 milliárd forintnyi 3, 5, és 10 éves államkötvényt dobott a piacra az ÁKK tegnap. Az aukció sikeresnek mondható, hiszen törékeny nemzetközi befektetői hangulatban elvitték a felkínált mennyiségeket a befektetők. A dolog árnyoldala a hozam lett. Utólag nehéz latolgatni, hogy mi lett volna akkor, ha kedd délután nem megy el az ominózus e-mail a Nemzetgazdasági Minisztériumból a Bloomberg hírügynökségnek, és utána nem folytatódik a magyarázkodás. Talán 20-30 ponttal alacsonyabb hozammal finanszírozhatta volna magát az ország tegnap.
Csütörtök este egyébként közleményt adott ki az IMF, miszerint ezidáig nem történt egyeztetés a Nemzetközi Valutaalap és a kormány között még az új találkozó időpontját illetően sem.
Az árfolyam 283 körül ingázik, annak ellenére, hogy az EUR/PLN tegnap már szinte végig 4,00 alatt tartózkodott. A bizonytalanság nem tesz jót a magyar CDS jegyzéseknek sem, már csak 65 pont választ el bennünket a június negyedikei 410 bázispontos rekordtól.
EUR/USD (1,2675 – 1,2775)
Egy jó amerikai adat mentette meg az EUR/USD árfolyamát, hogy 1,27 alá kerüljön. A múlt héten ugyanis a piaci várakozásokhoz képest kevesebben jelentkeztek munkanélküli segélyért a tengerentúlon. A helyzet most is bizonytalan, a Dow Jones tőzsdeindex a 10000 pontos lélektani határ alatt zárt, Európában pedig a görög aggodalmak mellé a spanyolok is izgalmat szolgáltatnak azzal, hogy néhány milliárd eurót vissza kell utalnia a spanyol pénzügyminisztériumnak az adózók részére egy szoftverhiba miatt. Ez az esetleges bevételkiesés tovább rontaná az amúgy is magas spanyol deficitet.
CHF/HUF (216,50 – 219,50)
Megtört a svájci frank erősödésének lendülete az euroval szemben. Az 1,39-ről induló hullám 1,30 alá sodorta az árfolyamot egy időre, azonban nem tudott ez alatt maradni, sőt az erősödő trendből ki is lépett a kurzus. Jelenleg 1,30 felett konszolidálódik az árfolyam, a Commerzbank várakozásai szerint egy ideig 1,30-1,31 között bázist építhet, de esélye van egy korrekciónak is 1,33 fölé. Az árfolyammozgás jellegét nagyban befolyásolhatja a mai KOF indikátor - a svájci gazdaság következő fél évi növekedési kilátásait jelző index -, melyben csökkenést vár a piac.
A frankkal kapcsolatos várakozások beteljesülésével lehetősége lenne a forintnak javulni az alpesi devizával szemben és kissé eltávolodhatna a rekordszintektől, főleg ha nyugodtabb lenne a ma uralkodó hangulat illetve a forint követni tudná régiós társait az erősödésben.