A Raiffeisen Bank International (RBI) 2010. október 11-én jött létre a Raiffeisen International (RI) és a Raiffeisen Zentralbank (RZB) egyesülésével 2010 január 1-jei visszamenőleges hatállyal. Az RBI 311 millió euró konszolidált nyereséget ért el a harmadik negyedévben, 125 százalékkal magasabbat az előző negyedévinél, köszönhetően a pénzügyi befektetések javuló eredményének, ami az előző negyedévi 88 millió euró veszteségből 84 millió euró nyereségbe fordult.
Adó előtti eredménye 418 millió euróra emelkedett az előző negyedévi 187 millióról. A kamatbevétel 927 millió euró lett 921 millió után. Hitelkockázati fedezetként a harmadik negyedévben 306 millió eurót különített el a bank a második negyedévi 283 millió euróval szemben. Működési költségei 728 millió euróra nőttek 725 millióról.
Az első kilenc hónapban a RBI 783 millió euró konszolidált nyereséget ért el. Kamatbevétele 2,707 milliárd euró volt, jutalék és díjbevétele 1,088 milliárd euró. Hitelkockázati fedezetként 913 millió eurót különített el, működési kiadásai 2,153 milliárd euróra rúgtak, üzleti eredménye 1,897 milliárd euró lett. A RBI első kilenc havi költség/bevétel aránya 53,2 százalék, elmarad az RI 57,4 százalékától. Az egy részvényre jutó adó előtti eredmény (ROE) 14,1 százalék lett. A Tier 1 tőkemegfelelési arány 8,8 százalék, alig valamivel gyengébb az RI 8,9 százalékánál.
Herbert Stepic, az RBI vezérigazgatója szerint "az első kilenc hónap eredménye a javuló általános gazdasági környezetet tükrözi, és egyúttal kihangsúlyozza az új szervezeti felállás hatékonyságát is. Mindez megerősíti meggyőződésünket, hogy a fúziónak köszönhetően hatékonyan ki tudjuk aknázni a gazdasági fellendülés által kínált lehetőségeket." A vezérigazgató a bank fő működési területén, Kelet-Európában 2011-ben 2 százalékponttal magasabb gazdasági növekedési ütemre számít, mint Nyugat-Európában. A fellendülés hosszú távú felzárkózási szakaszt nyit meg, de nem vezet a gazdaság túlfűtöttségéhez.
Herbert Stepic szerint Közép- és Kelet-Európában nem jelent problémát az államadósság mértéke, még Magyarországon sem. Egy újabb recesszió bekövetkezése nagyon valószínűtlen, a krízis utáni fellendülés kilátásai változatlanul jók.
MTI