A várt pozitív korrekció helyett tovább zuhan a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely még mindig a régiós pesszimista hangulattal mozog együtt. Az index délelőttre mintegy 5 százalékot veszített értékéből, a vezető részvények mindegyike jelentősen visszaesett. A forint a reggeli erősödés után délelőttre keddi értéke környékére gyengült vissza, 308 forint körül volt az euró ára.
A Budapesti Értéktőzsde BUX indexe szerdán délelőttre 10 637 pontig esett vissza, ez 4,75 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi záróértékénél. A BUX ezzel ötéves mélypontra esett vissza. A forgalom kimondottan magas volt, az első néhány órában már 11 milliárd forint cserélt gazdát, ebből 7,5 milliárd volt az OTP forgalma.
A blue chipek közül az OTP bukta a legnagyobbat, délelőtt 1884 forintba kerültek a cég részvényei, ami 7,92 százalékkal maradt el a keddi árfolyamtól. Ezzel az utóbbi két és fél napban már 25 százalékkal lett olcsóbb a magyar bank a régiós pániknak köszönhetően. Az elsődleges ok, hogy a nemzetközi hitelminősítők azzal fenyegettek, hogy leminősítik a nyugat-európai bankokat, melyeknek jelentős kitettségeik vannak a régióban. A Mol 3,87 százalékot bukott szerda délelőttre, 8705 forintért vették az olajtársaság papírjait a befektetők. 2,59 százalékkal visszaesett a Magyar Telekom is, melynek ára 565 forintig csökkent így.
Jókora eséssel kezdtek a gyógyszeripar képviselői is, ez szintén nem tett jót a BUX-nak, főleg azért, mert jelenleg a Richter a legnagyobb súlyú komponens az indexben. A nagyobbik gyógyszergyártó részvényei a nap első felében 5,19 százalékot buktak, 25 600 forintba kerültek, míg az Egis 11 115 forintos ára 3,75 százalékkal maradt el a kedd délutánitól.
A forint reggel még erősödéssel kezdett, egészen 304 forintig csökkent az euró árfolyama, majd délelőtt hirtelen megfordult az irány. Tizenegy óra után már keddi értéke körül állt a magyar deviza, 308,08 forintot kellett adni egy euróért a devizapiacon. A dollár ára 245,41 forint volt a nap első felében, míg a svájci frank 208,98 forintba került.
A régió tőzsdéi is hasonló mértékben buktak, mint a magyar piac, tőlünk nyugatra azonban egyelőre kivárás jellemzi a befektetőket. A varsói tőzsde WIG 20 indexe délelőtt 3,14 százalékkal állt keddi záróértéke alatt, míg a prágai PX 50 5,03 százalékot bukott. Nyugat-Európában az FTSE és a DAX egyaránt 1 százalék körüli mínuszban voltak. Az amerikai határidős jegyzések értéke még gyenge pluszban volt a nap első felében, de folyamatosan gyengültek, így könnyen lehet, hogy a délutáni nyitás már negatív lesz.
A nap második felében megjelenik néhány fontos makroadat is a tengerentúlon, elsősorban az importárak alakulására figyelhet a piac kiemelten. Emellett Obama elnök beszéde lehet fontos, a hírek szerint újabb konkrétumok jelenhetnek meg a gazdaságélénkítő csomagról.