Szerdán is gyengüléssel kezdett a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely délelőttre majdnem másfél százalékkal gyengült. Az OTP ott folytatja, ahol kedden a több mint 5 százalékos zuhanás után abbahagyta, a nap első felében már csak 5200 forintot értek a papírok a piacon.
20 709 pontig esett vissza a BUX index a kereskedés első óráiban, ez 1,5 százalékkal volt alacsonyabb a keddi záróértéknél. Az újabb 280 pontos esés viszonylag magas forgalom mellett történt, az első órákban már 6,5 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények jórészt gyengültek, csak a Telekom és az Egis tudott javítani keddhez képest. Az OTP viszont ott folytatta, ahol kedden abbahagyta: 2,1 százalékos esést követően 5220 forinton álltak a bank részvényei a nap első felében. A Mol 1,9 százalékos gyengülés után 15 965 forinton állt délelőtt, a Magyar Telekom viszont stagnált, így 815 forintba került.
Felemás nyitást produkáltak a gyógyszergyártók a piacon: a Richter 1 százalékot veszített értékéből, 40 580 forintot ért, míg az Egis 0,2 százalékos erősödés után 20 650 forintért cserélt gazdát.
A forint is folytatta hétfő óta tartó gyengülését az euróval szemben a bankközi devizapiacon, szerda reggel 270 fölé gyengült a magyar deviza. Délelőtt 271,25 forintot kellett adni egy euróért, ez már több mint fél százalékkal magasabb volt a kedd délutáni árfolyamnál. A dollárral szemben 183,12-ig gyengült a forint, a svájci frank 179,12-nél állt.
A nemzetközi piacokon is rossz hangulatban indult a nap, szinte minden jelentős index lefelé fordult. A londoni FTSE 1,26 százalékkal esett délelőttre, a frankfurti DAX pedig 1,2 százalékos mínuszban volt. 1,2 százalékot bukott a varsói WIG 20 is, a prágai tőzsdén viszont szünnapot tartottak.
A vezető amerikai határidős indexek enyhe mínuszban voltak délelőtt, a nyitás előtt azonban még megjelenik a tartós fogyasztási cikkek megrendelésállományáról szóló statisztika, mely befolyásolhatja majd a hangulatot.