Mérsékelt emelkedéssel indult a nap a Budapesti Értéktőzsdén, a vezető részvények többsége drágult csütörtök délutánhoz képest. Azonban egyelőre törékenynek tűnik a hangulat, a nemzetközi piacok sem tudják eldönteni, merre is induljanak. Itthon elsősorban az Egis erősödése volt kimagasló, a kisebbik gyógyszercég közel 4 százalékot ugrott egy reggeli felminősítés hatására.
13 939 pontig emelkedett a BUX index értéke a kereskedés első óráiban, ez 0,77 százalékkal volt magasabb, mint a csütörtöki záróérték. A forgalom átlagosnak mondható, egy óra alatt mintegy 4 milliárd forint cserélt gazdát reggel.
A vezető részvények többnyire erősödtek csütörtökhöz képest, főleg az Egis ugrott nagyot. Az OTP előző napi értéke körül araszolgat, 0,52 százalékos drágulás után 2915 forintba kerültek a bank papírjai. 1,27 százalékot javított a Mol, mely 11 950 forintért cserélt gazdát péntek délelőtt, míg a Magyar Telekom minimális esés után 579 forintba került.
Jól indult a nap a gyógyszergyártók számára is, különösen az Egis javított sokat, miután a Citigroup reggel megjelent elemzésében 18 500 forintra emelte a célárát. A kisebbik gyógyszerpapír a nyitás után 3,56 százalékkal drágult, 14 400 forinton állt, míg szektortársa, a Richter 29 800 forintig erősödött, ami 0,73 százalékkal volt magasabb, mint a csütörtöki szintje.
Gyengüléssel kezdett reggel a forint a bankközi devizapiacon az euróval szemben, majd a vártnál jobb GDP-adat megjelenését követően erősödni kezdett, és délelőttre nagyjából ugyanott állt, ahol az előző nap. Az euróért 287,77 forintot kellett adni, a dollár 211,24 forintba került, míg a svájci frank jegyzése 190,82 forint volt.
A nemzetközi piacokon is oldalazással, illetve mérsékelt javulással indult a nap. A londoni FTSE délelőtt 0,38 százalékkal állt csütörtöki értéke felett, míg a frankfurti DAX fokozatosan kapaszkodott fel a mínuszból, már csak 0,1 százalékkal állt alacsonyabban, mint a csütörtöki záráskor. Régiónkban a varsói tőzsde WIG 20 indexe 0,35 százalékot javított, míg a prágai PX 50 1,72 százalékkal állt előző napi értéke felett.
A nap második felében fontos makroadatok jelennek meg a tengerentúlon, az amerikai hatóságok az áprilisi inflációs adatokat közlik. Márciushoz képest az elemzők stagnálásra számítanak a fogyasztói árakban, míg éves szinten 0,6 százalékos lehet a visszaesés az előrejelzés alapján. A Wall Street határidős indexei délelőtt enyhe pluszban voltak, de a délutáni nyitásig vélhetően változik még a hangulat.