4p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A jövő héten várható újabb kedvező inflációs adat, illetve a pozitív nemzetközi környezet hatására az októberi kamatdöntő ülésen ismét 20 bázispontos kamatcsökkentésre kerülhet sor a Raiffeisen elemzői szerint. A részvénypiac felett ugyanakkor továbbra is vannak viharfelhők.

A múlt hét híre az augusztusi kiskereskedelmi forgalmi adat volt - július után a nyár utolsó hónapjában is növekedni tudott a forgalom. A bíztató adatokra az idei évben megvalósuló reáljövedelem bővülés fényében számítani lehetett. A lakossági fogyasztás enyhe emelkedése az év hátralévő részében és 2014-ben is várható, ezzel pedig a GDP növekedés szerkezete a korábbiaknál kiegyensúlyozottabbá válik.

Az előttünk álló héten az augusztusi ipari termelés és külkereskedelmi forgalom adat mellett a szeptemberi inflációs adat is napvilágot lát. Az ipari termelés augusztusban 2 százalékot meghaladó éves növekedési ütemet, a külkereskedelmi egyenleg pedig 650 millió eurót meghaladó többletet mutathatott. Az inflációs adat esetében újabb rekord-alacsony érték lát napvilágot: 1,1 százalékos éves pénzromlási ütemre számítanak a Raiffeisen elemzői.. A kedvező pénz- és tőkepiaci környezet (csökkenő állampapír-hozamok, 300 alatti sávban stabilizálódó EUR/HUF árfolyam) és a tovább csökkenő infláció a kamatcsökkentési várakozásokra is hatással lesz: megnő a piacon az a várakozás, hogy az októberi kamatdöntő ülésen ismét 20 bázispontos kamatcsökkentésre kerül sor (így az alapkamat 3,4 százalékra mérséklődhet).

Folytatódott a sorminta (egy emelkedő, egy csökkenő hét) a magyar piacon, de egy enyhe emelkedő trendet is észre vehetünk. Az index az 50 hetes mozgóátlag (18600) alatt zárt, de a 100 hetes (18242) alulról erős támaszt nyújt. Fontos lenne, hogy az augusztusi csúcsokat (18700/18800) meghaladja az index, máskülönben egy dupla csúcs formációval nézünk szembe.

Amíg az előző héten az Egis, addig a mostanin a Mol, pontosabban az INA szolgáltatta az izgalmakat. A horvát kormány nem távolodott abbéli szándékától, hogy a Mol vezérigazgatóját letartóztassa vesztegetés vádjával és horvát bíróság hallgattassa ki. Sajnos a két cég közötti csatába gyorsan belefolyta a politika, mégpedig a legmagasabb szinten. A magyar miniszterelnök felvetette, hogy a Molnak el kellene adnia az INA-t, mivel az ilyen horvát hozzáállás mellett nincs "értelme" megtartani a részesedést. Azonban a horvátoknak nincs 3 milliárd eurójuk kifizetni a feltételezett vételárat, így a horvát miniszterelnök szerint tárgyalások útján kellene eldönteni, hogy mi legyen az INA tulajdon sorsa.

A Mol közben igyekszik részvényesi értéket maximalizálni és átgondolni az INA-val való együttműködést. A magyar olajipari vállalat nem feltétlen járna rosszul, ha megfelelő vételárat kapna a cégért, de erre a horvátok pénztelensége és az amúgy is telített európai finomítói piacnak köszönhetően kevés esély van. Egyelőre nem tudni, hogy mi pontosan a horvát fél célja az INA további működését illetően. A részvényárfolyam tavaly június óta nem látott mélységekben járt, de péntek délután a 15000 forint alatti szintekről 15300 forint fölé sikerült küzdeni. Az így kapott hosszú alsó kanóc óriási fordulós jel, de sajnos a 15850/16000 forintos ellenállások még messze találhatóak és nagyon erősek.


A Richter folytatta szárnyalását és egy újabb óriási emelkedő héttel jutalmazott meg minket. A papír a tavaly november rést 40 forintra szűkítette és újra 4000 forint fölött zárt, de túlvetté vált. Sikerült a 200 hetes mozgóátlag (3870) fölé kerülnie, de a Bollinger-szalagokon (3900) kívül zárt. Ezt korábban egy hétnél tovább nem sikerült fenntartania. A novemberi MSCI beárazás még mindig várat magára, bár egy része előrecsúszhatott mostanra.

Az OTP továbbra is a szélesen vett 4200-4400 forint között ingadozik. A forgalom maradt a negyedéves átlag 55százalékán. Jövő héten 3. negyedéveses amerikai gyorsjelentés, míg a magyarra majd csak egy hónap múlva kerül sor. A Mol pénteki felhúzása jól mutatja, hogy olcsó árszinteken belépnek már a (tengerentúli) vevők, de az Egis kivásárlásával, a Richter túlvettségével, az Mtelekom gyengeségével, az OTP és a MOL bizonytalanságával sok biztos befutó nincsen.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!