Komoly csökkenéssel, napi mélyponton zártak a vezető New York-i tőzsdemutatók szerdán. A DJIA indexe 1987 óta legnagyobb egynapi százalékban számított veszteséggel zárt. A Nasdaq mutatója 2003 óta legalacsonyabb szinten fejezte be a napot.
Egyre többen gondolják úgy, hogy a hitelválság mérséklésére tett erőfeszítések nem lesznek elegendőek a recesszió megelőzésére. Tovább rontott a befektetői hangulaton, hogy a múlt hónapban a vártnál nagyobb mértékben, három éve legnagyobb ütemben csökkentek a kiskereskedelmi eladások az Egyesült Államokban - szerdán közölt adatok szerint. A lakossági kiadások adják az amerikai gazdasági aktivitás kétharmadát.
Növelte a vezető tőzsdemutatók veszteségét az olajipari papírok áresése is, miután négy dollárt meghaladó mértékben hanyatlott a kőolaj ára.
Este hozták nyilvánosságra az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed-nek, az amerikai gazdaság központjainak állapotáról kiadott időszakos jelentését, az úgynevezett Bézs Könyvet. Ennek lényege, hogy szeptemberben mind a 12 Fed-körzetben csökkent a gazdasági aktivitás, miután mérséklődtek a tőkebefektetések, és a fogyasztók visszafogták a kiadásaikat. A hitelpiac zavarai "jelentős fenyegetést" jelentenek a lassulóban levő amerikai gazdaságra - jelentette ki szerdán Ben Bernanke, a Fed elnöke.
A pénzügyi piacok zavarai, valamint a pénzintézetekre nehezedő nyomás "jelentős fenyegetést jelentenek a gazdasági növekedésre", mivel akadályozzák a hitelek áramlását a háztartások, a vállalatok, továbbá az államok és önkormányzatok felé - foglalt állást Bernanke a New York-i Közgazdasági Klubban.
A Nasdaq Composite index 8,47 százalék (150,68 pont) csökkenéssel 1628,33 ponton fejezte be a napot. A 30 vezető ipari részvény DJIA mutatója 8577,91 ponton zárt 7,87 százalék (733,08 pont) gyengüléssel.