EUR/HUF (282,00 – 285,00): A tegnapi kereskedés olyan volt, mint az időjárás: langyos, de alapvetően borús. Ma reggelre tovább romlott a hangulat, a dollár erősödésével párhuzamosan a forint is lejtőre került. Érdekes, hogy a régióban csak a forint gyengült, a zloty, a korona és a lej egyelőre stabilan tartja magát. A forint dolgát a mai kamatdöntő ülés sem könnyíti meg: a piac megosztott az eredményt illetően. Az egyre romló hangulatban egy újabb vágás, és mellé egy várhatóan nem túl rózsás inflációs jelentés rövidtávon mindenképpen lejtőre küldené a magyar devizát. Ma reggel egy egységnyi gyengülés után, a 283,50-es szint közeléből indul az eseménydús nap. Ha marad a rosszkedv, és a romló inflációs kilátások ellenére vág a jegybank, akkor átsorolhatunk a 285-290-es sávba.
EUR/USD (1,2850 – 1,2980): Tegnap még 1,30 közeléből indult a kereskedés, de a romló hangulat és a vártnál rosszabb IFO index hatására 1,29 alatt is járt az árfolyam. A nap végén ugyan történt egy kisebb korrekció, de ma reggelre újra gyengülni kezdett az euró. Ennek okozója az a német sajtóértesülés, mely szerint a Bundesbank és az EKB is jogászok segítségével vizsgálja, hogy az ESM illetve a nemrég bejelentett EKB-s lépések megfelelnek-e az uniós jognak. Az ügy akár az Európai Bíróság elé is kerülhet, ami újra a piaci bizonytalanságot fokozza. Ez a hír újra felszínre hozta az EKB-Bundesbank ellentétét, pont akkor, amikor már úgy látszott, hogy Európa képes lesz, ha még nem is szokványos megoldásokkal, de megoldást találni az eurozóna válságára. Ma amerikai adatokra várunk, ezek alakulása a rossz hangulatban a szokásosnál is jobban megmozgathatja az árfolyamokat.
CHF/HUF (232,50 – 235,50): A tegnapi rossz német adat, illetve a ma reggeli negatív hírek ellenére is 1,21 közelében a frank. A gyengülő forint hatására újra 234 fölött a frank-forint árfolyama.
mfor.hu