EUR/HUF (273,00 – 275,50): Az egyiptomi tüntetések hatása már péntek délután kezdett érzékelhetővé válni a forint árfolyamában, nagy kérdés, hogy a mai nap hírei, fejleményei mekkora árfolyameséseket hoznak a tőzsdéken, illetve mennyire fog a forint gyengülni a főbb devizákkal szemben. A befektetők ugyanis szeretik hasonló helyzetekben egy kalap alá venni a feltörekvő piaci országokat, még akkor is, ha például a visegrádi országoknak nincs összefonódott gazdasági kapcsolata a piramisok országával. A Moody’s hitelminősítő intézet ma reggel rögtön leminősítette Egyiptom hosszútávú adósságbesorolását, Ba1-ről, Ba2-es kategóriába, negatív kilátással.
Kevés figyelmet kap a decemberi hazai termelői árindex alakulása, igaz nem is lesz a devizapiacra semmilyen hatással a 8,1százalékos adat (novemberi 8,2% volt). Moderált forintgyengüléssel indult a nap, a mai árfolyam így akár 275-ig is elmehet, de a helyzet megnyugvásával újra 273 közelébe kerülhet az EUR/HUF kurzusa.
EUR/USD (1,3500 – 1,3630): A közel-keleti forradalomközeli szituáció egyelőre nem rengette meg az euró dollárhoz viszonyított árfolyamát (a reggeli órákban 1,36 volt az EUR/USD árfolyama), inkább csak a feltörekvő piacok sínylik meg a zavargásokat. Az euró szempontjából negatív hír, hogy a németek karácsonykor nem nyúltak mélyen a zsebükbe, sőt: a decemberi kiskereskedelmi forgalom 1,3 százalékos csökkenést mutatott a várt 1,1 százalékos növekedés helyett. Az USA-ból érkező legfontosabb mai statisztika a privát szektor jövedelmei lesznek, de a makro-adatok számai helyett a kereskedők inkább a hírcsatornákat fogják figyelemmel kísérni.
CHF/HUF (213,00 – 215,00): Jól látszik, hogy a dollárral ellentétben a frank jobban betölti a mentsvárdeviza szerepét, a kockázatkerülés fokozódásával, a frank ma reggel szárnyalni kezdett, már 214 fölött a CHF/HUF árfolyama.
mfor.hu