2p

Japán és az USA viszont nyitott a virtuális devizára.

A hét végén első alkalommal emelkedett kétezer dollár fölé a Bitcoin digitális virtuális deviza árfolyama.

A kurzus idén április óta megduplázódott. Januárban még 800 dolláron állt.

A Bitcoin virtuális deviza árfolyamát és tulajdonjogát nyílt forráskódú szoftverrendszeren belül digitális aláírások és kölcsönös ellenjegyzések sorozata garantálja. Nem áll egyetlen jegybank ellenőrzése alatt sem, de a decentralizált szoftver rendszer nem manipulálható, ennek köszönhetően az éppen érvényes kereslet-kínálati viszonyok szerint kialakult árfolyamon bármilyen devizára átváltható.

Ugyanakkor a piaci folyamatoknak való teljes kitettség miatt a Bitcoin tulajdonosok semmilyen védelmet nem élveznek az árfolyam ingadozásával szemben.

A Bitcoin árfolyamának utóbbi hónapokban elért látványos emelkedése elsősorban két szabályozási tényezőnek volt köszönhető. Egyrészt annak, hogy Japán legális fizetőeszközként ismerte el a virtuális devizát. Másrészt az amerikai SEC értékpapír felügyelet fontolóra vette egy Bitcoinban denominált árfolyamindex-követő befektetési alap bejegyzését, ami „szalonképessé" tenné a virtuális devizát a nemzetközi pénzügyi rendszerben.

A német Bundesbank azonban legutóbb óva intette a befektetőket attól, hogy Bitcoinban helyezzék el megtakarításaikat. Carl-Ludwig Thiele, a Bundesbank igazgatótanácsának a tagja a Welt am Sonntag lapnak adott interjúban nyomatékosan felhívta rá a figyelmet, hogy a Budesbank egyáltalán nem tekinti a Bitcoint értékőrzésre alkalmas befektetési eszköznek.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!