A nemzetközi tőzsdék optimista hangulatának köszönhetően a Budapesti Értéktőzsdén is tovább emelkedhet a BUX index értéke. Komoly szárnyalásra azonban egyelőre nincs okunk, így várhatóan lassú araszolás lesz felfelé, esetleg oldalazás. Technikailag a legtöbb részvény esetében megjelentek a duplacsúcsok, melyek ugyanakkora eséllyel jelenthetnek letörést, mint további emelkedést.
Az OTP csütörtökön a 3750-es korábbi csúcsot kerülgette, az mindenképpen pozitív, hogy sikerült felette zárnia. Az áttörés azonban továbbra sem szignifikáns, ebből még ugyanakkora eséllyel jöhet letörés, mint további emelkedés. Támasz a szerdán hagyott rés 3700-nál, melyet félig betöltött, a másik fele azonban még nyitva van.
A Mol chartján egy egészen rövid távú duplacsúcs látszik, ebből az alakzatból 13 350 a támasz, míg felfelé 13 900 már ellenállás lehet, ami megfogja az emelkedést.
A Magyar Telekom most sem tartott ki sokáig a 640-es kulcsszint felett, csütörtökön már visszaesett a támasz alá. Ezzel visszatöltötte a rést is, innen a 640 erős ellenállás, a támasz pedig 615.
A Richter a szerdai szárnyalás után csütörtökön visszaesett, miután kiderült, hogy mégsem lesz olyan egyszerű felvásárolni a céget, ha lesz is rá jelentkező. A szeptemberben lejáró átváltható kötvényeket ugyanis újabb ötéves papírokkal helyettesítené a kormány, ami azt jelenti, hogy nem cserélik részvényre, azaz nem szabadul meg az állam 25 százalékos tulajdonrészétől. Ezzel kezdhet kiárazódni az esetleges felvásárlás, mely szerdán még repítette az árfolyamot.
A BUX indexnek nem tett jót a csütörtöki gyengülés, ugyanis ha tovább tudott volna menni felfelé, akkor kerülhetett volna képbe a 18 500-as célár. Így viszont ismét bizonytalan a helyzet, a legnagyobb probléma továbbra is az, hogy a legnagyobb súlyú papírban, a Mol-ban nem sok erő látszik. Elképzelhető, hogy a csütörtöki megtorpanás után a hétvége előtt is mínuszban kezd majd a mutató.