Megnőtt az esélye annak, hogy valódi fordulat jön a Budapesti Értéktőzsdén, mivel a blue chipek közül már csak az OTP erős, sőt elképzelhető, hogy a bankpapírok esetében is csak ékelődésről van szó. Már pénteken elindult az esés, majd a záráskor felhúzták, de ezzel a helyzet nem sokat javult.
Az OTP pénteken is a 3750-es korábbi csúcsot kerülgette, csak annyi történt, hogy jelentősen lecsökkent a forgalom, az azonban pozitív, hogy 3750 felett tudott zárni. Az alakzatból mind felfelé folytatás, mind beesés lehet, duplacsúcs látszik. Támasz a múlt szerdai rés 3700-nál, amit félig már betöltött.
A Mol esetében egy egészen rövid távú duplacsúcs látszik, rövidtávon ebből egész nagy esés lett, az ideális korrekciós szintig esett a hét végére. Lent a 13 200, majd alatta a 12 700 a támasz, míg az emelkedésben 13 900 jelenthetne megállást. Ha a 12 700-as szint elesik, akkor mehet le 12 000-ig.
A Magyar Telekommal kapcsolatban újabb negatív elemzést közölt hétfőn reggel a Merrill Lynch, mely mindössze 484 forintra értékeli a cég részvényeit. A papírok pénteken visszaestek a 640-es csúcs alá, ahol betöltötték a rést. Innen a 640 már ellenállás, a támasz 615, amit el is ért. A Fibo-szintek alapján 628-ig visszapattan hat, mielőtt komolyabb esés indulna.
A Richter az egyik rést betöltötte, a másik viszont még nyitva van, a nagy esés után a pénteki nap végén korrekció indult. Ez folytatódhat hétfőn is a nap első felében, visszakapaszkodhat 33 600-34 000 közé. Támasz a pénteki mélypont, alatta pedig a nyitva hagyott rés.
A BUX index a hét végére visszatöltötte a rést, a zárásban való felhúzással próbálták takargatni, hogy elindult az esés. Megnőtt az esélye, hogy komolyabb fordulat érkezzen a piacra, mivel a vezető részvények közül már csak az OTP esetében látszik némi erő. 15 500-nál törhet az emelkedő trend, alatta kaphat komolyabb momentumot lefelé. Felfelé még mindig látszik az Elliott ötödik hullámának az esélye, bár ez már inkább csak elméleti. Erős ellenállás a régi rés 16 880-nál, de inkább az esésre készüljünk.