Amerika nem torpant meg, és a Wall Street lendületet adott az ázsiai indexeknek is.
Ugyan kiábrándító adatok láttak napvilágot kedden az USA-ban, és mínuszban kezdtek a piacok, de egy órával a kereskedés kezdete után a New York-i részvényindexek már kikerültek a negatív tartományból és lassulva, de folyamatosan emelkedni kezdtek: elsősorban az IBM bejelentése segített, mely szerint a cég 15 milliárd dollár nagyságrendű sajátrészvény-visszavásárlásba kezd. Az olajipari részvények is meglódultak, miután az amerikai könnyűolaj hordónkénti ára kedd délután "megérintette" a 101 dolláros értéket.
A Dow végül 0,91 százalékos emelkedéssel 12684,92 ponton zárt, míg a Nasdaq piac composite mutatója 2344,99 ponton végzett, ami 0,75 százalékos erősödésnek felel meg. Az S&P hasonló mértékű növekedést mutatott, 1381,29 zárt, ami 0,7 százalékos előrelépés.
Ázsiában is optimizmus volt, a tokiói értéktőzsde fő mutatója szerdán hatheti csúcsra emelkedett, miután az IBM 15 milliárd dolláros részvény-visszavásárlási terve széles körben kedvet csinált az értékpapírok vásárlása iránt. A legjobbak a nagy exportőrök és a pénzintézetek voltak, az utóbbiaknak az amerikai kötvénybiztosítók iránt újjáéledt remények is segítettek. Egy friss felmérés arról szólt, hogy februárban javult a japán befektetők hangulata a januári, kétéves mélyponthoz képest. A 225 válogatott részvény Nikkei mutatója 14 031,30 ponton zárt, 206,58 pontos, azaz 1,49 százalékos erősödéssel.
A "kínai" piacok, így a Hang Seng (+3%) és Shanghai Composit (+2,2%) is jelentős erősödést mutat a reggeli órákban.
Várhatóan a nyugat-európai részvénypiacok szerdán harmadik napja folytathatják emelkedésüket. Ami egy újabb gyenge tengerentúli adat esetén ugyanakkor megtörhet. Fél 3-kor teszik közzé, és 4 százalékos csökkenést várnak az elemzők a tartós cikkek januári rendeléseinek alakulásában az Egyesült Államokban.