3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Lassan úgy tűnik, hogy a Budapesti Értéktőzsdén már teljesen mindegy, milyen a nemzetközi hangulat, mindenképpen esünk. Szerdán még mindenki emelkedett rajtunk kívül, csütörtök re azonban a vezető európai piacokat is kivárás jellemezte, így csak az vigasztalhat, hogy már nem csak mi esünk. A BUX több mint 2 százalékot veszített délelőttre, a vezető részvények mindegyike bukott.

Csütörtök délelőtt tovább esett a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, az újabb 2,3 százalékos gyengülés ismét 10 000 pont alá húzta a mutatót. A vezető részvények mindegyike veszített értékéből az első néhány órában, különösen az OTP járt rosszul, mely már 1400 forintot sem ért. A forint sem sokáig támogatta a tőzsdét, a reggeli erősödés hamar elszállt, és délelőttre ismét 310 közelében volt az euró árfolyama.

A BUX index a nap első felében 9800 pontig esett vissza, ez 2,33 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai záróértéknél. A forgalom átlagosnak volt mondható, pár óra alatt több mint 6 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények.

A blue chipek mindegyike veszített értékéből, főleg az OTP szenvedett nagyon. A bank részvényei 5,38 százalékos esés után 1407 forintot értek, de nem sokkal korábban 1400 forint alatt is volt az árfolyam. 2,61 százalékot bukott a Mol, mely 8780 forintig esett vissza a nap első felében. A Magyar Telekom 537 forintot ért, ez 2,01 százalékos csökkenés volt szerdához képest.

A gyógyszeripari részvények közül az Egis még viszonylag jól tartotta magát, a Richter viszont veszített értékéből. Az Egis 10 100 forintos ára 0,35 százalékkal volt magasabb a szerdainál, míg a Richter 0,92 százalékos esés után 23 590 forinton állt.

A reggeli órákban erősödéssel nyitott a forint, eleinte úgy tűnt, hogy a régiós devizák nyomába eredhet, azonban az optimizmus nem tartott ki sokáig. Délelőtt már ismét 310 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár ára 245,64 forint volt, a svájci frank pedig 209 forint körül állt.


A nemzetközi piacokon is gyengülés volt megfigyelhető, azonban náluk ez érthetőbb, mivel szerdán jelentősen erősödni tudtak szemben velünk. A londoni FTSE index délelőtt 1,53 százalékos mínuszban volt, míg a frankfurti DAX 1,57 százalékkal állt előző napi értéke alatt. Régiónkban ennél mérsékeltebb volt a mínusz: Varsó 0,68 százalékkal gyengült, a prágai tőzsde pedig 0,48 százalékkal esett vissza.

A nap második felében elsősorban az európai kamatdöntések adhatnak irányt a piacnak, mivel a Bank of England és az EKB is ma tartja soron következő ülését. Az elemzők mindkét jegybank esetében a kamat csökkentésére számítanak, azonban szokás szerint a kommentárok is fontosak lesznek.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!