Folytatja emelkedését a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, a délelőttre összeszedett bő 1 százalékos plusz jórészt az OTP-nek volt köszönhető. A bankrészvények tovább szárnyaltak, reggel megközelítették a 2400 forintos szintet is. A forint számára csak a nyitás volt pozitív, hosszabb távon nem sikerült 290 alatt maradnia a magyar devizának az euróval szemben.
12 442 pontig emelkedett a BUX index értéke a kereskedés első óráiban, ez 1,15 százalékkal volt magasabb, mint a szerdai záráskor tapasztalt szint. A forgalom kimondottan magas: az első órákban 6,8 milliárd forint cserélt gazdát, ebből 5,8 milliárd volt az OTP forgalma.
A vezető részvények közül az OTP szárnyalása húzta felfelé az indexet, a bank papírjai 4,69 százalékos drágulás után 2387 forintot értek délelőttre. Visszaesett viszont a Mol árfolyama, az olajtársaság részvényeiért 11 210 forintot kellett adni a befektetőknek. 586 forintig csorgott le a Magyar Telekom, ez szintén csak kevéssel volt alacsonyabb, mint a szerdai záróértéke.
Jól kezdtek a gyógyszeripari részvények a piacon: az Egis 12 100 forintos árfolyama 1,68 százalékkal volt magasabb, mint előző nap, míg a Richter 0,79 százalékos javulás után 28 200 forintba került.
A forint jól kezdett, reggel 290 alatt is volt az euró árfolyama, ami körülbelül kéthónapos csúcsot jelentett a magyar deviza számára. Ez azonban nem tartott ki sokáig, délelőttre gyengülésnek indult a forint, és szerdai értéke körül állt már. Fél tizenegy után 292,20 forintot kellett adni egy euróért, ez nagyjából megfelelt a szerda esti árfolyamnak. Ez a 292 körüli szint a jelek szerint erős ellenállás a magyar deviza számára, ha sikerülne a nap végére átvinnie, akkor lehetne pozitív a kép. A dollárért 220,93 forintot kellett adni délelőtt, míg a svájci frank 192,68 forinton állt.
A nemzetközi piacokon a csütörtöki nap legfontosabb eseménye a Bank of England kamatdöntése lesz magyar idő szerint délben. A várakozások szerint a szigetország jegybankja a jelenlegi 0,5 százalékon hagyja majd a kamatot, melyet már nem nagyon van hova csökkenteni.
A nyugat-európai részvénypiacokon a csütörtöki nyitás még pozitív volt, utána azonban délelőttre már vegyes volt a kép. A londoni FTSE már 0,11 százalékkal előző napi értéke alatt állt, míg a frankfurti tőzsde DAX indexe még 0,71 százalékos pluszban volt. Régiónkban is vegyesen kezdtek a piacok: a varsói WIG 20 0,65 százalékot bukott a nap elején, a prágai PX 50 viszont 1,13 százalékkal erősödni tudott.
A tengerentúlon a határidős indexek egy re kisebb emelkedést mutatnak, így könnyen lehet, hogy a délutáni nyitás már mínuszos lesz a Wall Streeten. A délelőtti órákban a Dow és a S&P esetében is fél százalék körüli bővülést valószínűsítettek a határidős kötések.