EUR/HUF (264,25 – 266,30): Tegnap a második legpatinásabbnak tartott hitelminősítő, a Moody’s adott hangot a véleményének, a Fitch kilátásjavítására reagálva, hogy ők akár a bóvli (tehát a befektetésre nem ajánlott) kategóriára is látnak esélyt, és nem igazán vannak egyelőre meggyőződve arról, hogy a gazdasági kilábalása az országnak kiszámítható és fenntartható pályára került volna. Az S&P és a Moody’s tehát kivár, optimista esetben 2011 vége felé érkezhet kilátásjavítás a részükről, ha minden úgy alakul, ahogy az a konvergenciaprogramban le van írva. Tegnap kamatot emeltek a lengyelek, és ezzel párhuzamban az MNB jegyzőkönyvéből kiderült, hogy a MT összes tagja a tartás mellett voksolt a legutóbbi kamatdöntő ülésen. A kereskedők nagy része erre számított, így az árfolyamok nem reagáltak számottevően, inkább csak oldalaztak. Ma 265,50 környékéről indul a kereskedés, az első negyedéves véglegesített hazai GDP adat év/év alapon jobb lett a vártnál, 2,4 százalék helyett 2,5 százalékos lett a növekedés. A GDP adat nem változtatott az EUR/HUF árfolyamán, maradtunk 265,50 és 266 között.
EUR/USD (1,4620 – 1,4750): Vajon ma elhanzik-e az ECB elnök részéről a már-már legendás "strong vigilance" (fokozott éberség) kifejezés? A legutóbbi alkalommal ez nem történt meg, és ettől a piac nyugtalanná vált, esett is aznap az EUR/USD árfolyama több mint 200 pontot. Az elemzők szerint ma el fog hangzani az előbb említett kifejezés, és ezzel várhatóan utalni fog Trichet úr a júliusi kamatemelésre, sőt talán plusz információkat is ki tudnak szedni belőle az újságírók azzal kapcsolatban, hogy mi az aktuális álláspontja az ECB-nek a görög helyzet megoldására vonatkozóan. Ugyan közzétesznek ma is néhány fontosabb adatot az Egyesült Államokban, (munkanélküliségi segélyért folyamodók heti adata, külkereskedelmi mérleg, stb) a kereskedők, piaci szereplők fókusza az ECB kamatstratégiáján és a Görögországgal kapcsolatos álláspontján lesz. A dollár egyelőre úgy fest, hogy gyengülhet az euróval szemben, és áttörheti az 1,47-es szintet is, ami a hétfői illetve keddi nap folyamán még nem sikerült.
CHF/HUF (215,30 – 217,60): A frank erejére hatással lehet a mai ECB kamatdöntés utáni sajtótájékoztató. Ha rövid / középtávon inkább a szigorítás lesz napirenden, az a frankot gyengítheti a kamatkülönbözet növekedése miatt, ellenkező esetben, ha inkább a „galamb” hangvétel lesz erősebb, akkor maradhat a CHF a jelenlegi bivalyerős szinteken. A CHF/HUF árfolyama ma valószínűleg 216-218 közötti sávban fog mozogni.
mfor.hu