Az elmúlt 3 év nagyon jól sikerült a hazai tőzsde szempontjából, hiszen a 2015-os 43,8 százalékos emelkedés, majd a 16-os 33,8 százalékos és a tavalyi 23 százalékos árfolyamnövekedés is a legjobban teljesítő befektetési eszközzé tette a magyar részvénypiacot. Ennek megfelelően a befektetők is magas szintre emelték a várakozásokat. Idén azonban jócskán megtört a lendület, hiszen év eleje óta közel 10 százalékot esett a BUX, alulteljesítve ezzel más feltörekvő részvénypiacokat is.
"A június 24-i választások közeledtével a török helyzet várhatóan tovább romolhat, ami magával ránthatja a többi feltörekvő piacot, így a hazai eszközöket is, ezért rövid távon a jelenlegi negatív befektetői hangulat folytatódása lehet a meghatározó. 3 hónapon túlra tekintve azonban már erősebb hatást fejthetnek ki a cégek fundamentumai, miközben a hazai gazdaság a második negyedévben is kedvező növekedést produkálhat, így a BUX újra felfelé veheti az irányt. Ezt erősíti az is, hogy év végére magasabb P/E értékeltséget várnak az elemzők, hiszen az alacsony árfolyamokat látva hamar visszatérhetnek a befektetők – és ezzel az árfolyamemelkedés is" – részletezte a várható forgatókönyvet a befektetési szakember.
Magyar papírok dióhéjban
⦁ MOL: a magas olajár pozitív irányba tolhatja a részvényárakat.
⦁ OTP: a hitelbővülés és az akvizíciós tervek kedvezően hatnak az OTP papírokra.
⦁ Richter: jelenleg a leggyengébb láncszem, a kedvezőtlen híreket azonban már beárazták a befektetők, így előre tekintve bármilyen pozitív hír felfelé húzhatja az árfolyamot.
⦁ Telekom: a telekommunikációs piacra egye erősödő versenyhelyzet jellemző, ami a következő időszakban is kockázatot jelent.