3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A feltörekvő kötvény- és részvénypiacokon zajló tőkekivonás miatt az elmúlt években rendre kétszámjegyű hozamot elérő hazai részvénypiac elvesztette lendületét. Rövid távon ugyan borús hangulatra számítanak a K&H Bank szakértői, ám a magyar piac szerintük alulárazott.

Az elmúlt 3 év nagyon jól sikerült a hazai tőzsde szempontjából, hiszen a 2015-os 43,8 százalékos emelkedés, majd a 16-os 33,8 százalékos és a tavalyi 23 százalékos árfolyamnövekedés is a legjobban teljesítő befektetési eszközzé tette a magyar részvénypiacot. Ennek megfelelően a befektetők is magas szintre emelték a várakozásokat. Idén azonban jócskán megtört a lendület, hiszen év eleje óta közel 10 százalékot esett a BUX, alulteljesítve ezzel más feltörekvő részvénypiacokat is.

Jelenleg egyértelműen az elkerülő befektetői hangulat és a tőkekivonás jellemző a feltörekvő kötvény- és részvénypiacokra, amit tovább erősítenek a Törökországgal kapcsolatos problémák. Ezen túlmenően azonban hazai szinten komoly, fundamentális okát nem látni az árfolyamcsökkenésnek, hiszen az első negyedéves növekedési adatok is kedvezőek voltak, és az eddig látott vállalati gyorsjelentések is a várakozások közelében alakultak” – tájékoztatott Hajósi Péter, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.

"A június 24-i választások közeledtével a török helyzet várhatóan tovább romolhat, ami magával ránthatja a többi feltörekvő piacot, így a hazai eszközöket is, ezért rövid távon a jelenlegi negatív befektetői hangulat folytatódása lehet a meghatározó. 3 hónapon túlra tekintve azonban már erősebb hatást fejthetnek ki a cégek fundamentumai, miközben a hazai gazdaság a második negyedévben is kedvező növekedést produkálhat, így a BUX újra felfelé veheti az irányt. Ezt erősíti az is, hogy év végére magasabb P/E értékeltséget várnak az elemzők, hiszen az alacsony árfolyamokat látva hamar visszatérhetnek a befektetők – és ezzel az árfolyamemelkedés is" – részletezte a várható forgatókönyvet a befektetési szakember.

Magyar papírok dióhéjban

⦁ MOL: a magas olajár pozitív irányba tolhatja a részvényárakat.
⦁ OTP: a hitelbővülés és az akvizíciós tervek kedvezően hatnak az OTP papírokra.
⦁ Richter: jelenleg a leggyengébb láncszem, a kedvezőtlen híreket azonban már beárazták a befektetők, így előre tekintve bármilyen pozitív hír felfelé húzhatja az árfolyamot.
⦁ Telekom: a telekommunikációs piacra egye erősödő versenyhelyzet jellemző, ami a következő időszakban is kockázatot jelent.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!