A Magyar Nemzeti Bank nyilvántartásába vette a Bonitás Második Ingatlan Alapot. Az OTP Bank elnök-vezérigazgatója, Csányi Sándor által közvetve – a Bonitás 2002 Befektető és Tanácsadó Zrt.-n keresztül – tulajdonolt Bonitás Befektetési Zrt. zárt körben, szakmai befektetőknek értékesítette a zárt végű ingatlanalap befektetési jegyeit. Hogy mennyit és hányan jegyezték le, azt a privatbankar.hu megkeresésére az alapkezelő üzleti titokra hivatkozva sem az első, sem a második ingatlanalapra vonatkozóan nem közölte.
A zárt végűség egyébként azt jelenti, hogy az ilyen alap jegyeit nem forgalmazzák folyamatosan, azokat a futamidejük alatt nem lehet visszaváltani, illetve megvásárolni, csak az alap indulásakor, jegyzés keretében lehet valaki ilyen alap tulajdonosa. Zártvégű alapok befektetési jegyeit egyedi megállapodás alapján valamilyen szerződés keretében vagy a tőzsdén lehet adni-venni.
A Bonitás Befektetési Alapkezelő Zrt. 2012 áprilisában az EU-s Jeremie-program kockázati tőkéinek a fogadására jött létre. A cég honlapja szerint a Bonitás Kockázati Tőkealap I. 2013 márciusában alakult, 6,5 milliárd forint jegyzett tőkével, s a 2016. március 31-éig tartó befektetési időszakban a forrásait száz százalékban kihelyezte, projektenként maximum 2,5 millió eurót, EGT-tagállambeli székhellyel és magyarországi telephellyel rendelkező cégekbe. Elsősorban olyan, már működő és növekedési fázisban lévő társaságokba, amelyek egyedi és innovatív termékkel vagy szolgáltatással rendelkeznek, és erre alapozva képesek jelentős növekedést produkálni. Az alap tervezett futamideje 2021-ig tart.
A Bonitás Kockázati Tőkealap II. 2018 júliusában, 12,15 milliárd forint jegyzett tőkével indult el, s az Intelligens szakosodási kockázati tőkeprogram keretében tevékenykedik. 200 millió és 1,5 milliárd forint közötti összegeket nyújt, ugyancsak EGT-tagállambeli székhellyel és magyarországi telephellyel rendelkező projektekre. Futamideje 2029. december 31-éig tart. Szektorális megkötöttség nélkül egyrészt működő, a piacon már bizonyított, nagy növekedési kilátásokkal rendelkező kis- és középvállalkozásokat céloz, másrészt innovatív, termékfejlesztési fázisban vagy azt már sikeresen abszolvált, piacra lépés előtt álló, nemzetközi terjeszkedésre alkalmas projektekbe invesztál.
Honlapja szerint a Bonitás Befektetési Alapkezelő portfoliójában négy cég szerepel: a szoftvergazdálkodással, menedzsment megoldásokkal foglalkozó IPR-Insights Zrt., a használt gumiabroncsokat újrahasznosító Aquajet Zrt., a biokompozit ipari alapanyagokat fejlesztő és gyártó Meshlin Composites Zrt., valamint az orvostechnikai segédeszközöket fejlesztő és azokkal kereskedő Polarisol Kft.