3p

A héten két magyar blue chip vállalatunk, a MOL és a Magyar Telekom is közzéteszi negyedik negyedéves számait, míg a kisebb papírok közül a Graphisoft Park, a Rába és a CIG Pannónia rántja le a leplet eredményeiről.

A társaságok közül éjszaka a MOL-ra figyelhetünk, olvasható az Equilor hírlevelében. A kitermelés éves bázison némileg csökkenhetett, továbbá a dollár forinttal szembeni gyengülése növelte a szénhidrogén-termelés fajlagos költségét. Az EBITDA-ra ugyanakkor pozitív hatást gyakorolhatott a Brent olaj áremelkedése, és ezzel együtt a várhatóan magasabb realizált szénhidrogénárak.

A Downstream esetében jelentősebb eredménygyengülésre számítunk. A csoportszintű finomítói és a petrolkémiai árrések egyaránt jelentősen romlottak 2017 végén, amely egyfelől a szezonálisan is gyengébb téli időszakkal, így különösen a motorbenzin oldalán látott árrés szűkülésével volt magyarázható. Másfelől a Brent-Ural közti spread szűkült, továbbá az emelkedő olajár is nyomást gyakorolt a marzsokra, melyet várhatóan nem tudott ellensúlyozni a nagykereskedelmi árrés alakulása. Várakozásunk szerint a MOL csoportszintű CCS EBITDA-ja visszaesést mutathatott éves bázison, melyet elsősorban a Downstream húzhatott le.

A MOL 2017-es éves célkitűzéseit tekintve a csoportszintű CCS EBITDA várhatóan tudja hozni a 2,3+ milliárd dolláros értéket, miközben a tőkeberuházások a negyedik negyedéves értékkel sem lépik túl az előirányzott 1,0 milliárd dollárt. A fentiekből adódóan az egyszerűsített FCF is 1,3+ milliárd dollár lehet, teljesítve a célkitűzést.
 
Szerdán piaczárás után teszi közzé a Magyar Telekom az eredményeket, írják az Equilor elemzői. 2017 utolsó negyedéve igen kedvező lehetett a mobilkészülék és a mobiladat értékesítés tekintetében, az előbbit a már exportpiacra történő eladások is támogatták. A bevételi oldalon az RI/IT szegmens is növekedést mutathatott, mellyel együtt a Magyar Telekom könnyedén teljesíthette a 2017-re kitűzött 580 milliárd forintos bevételi szintjét. A Telekom további éves céljait tekintve arra számítunk, hogy az EBITDA előirányzott 182 milliárd forintos szintjét is megugrotta a társaság, köszönhetően a relatíve erős első kilenc hónapnak.

Úgy gondoljuk, hogy a vállalat óvatos osztalékpolitikát fog folytatni idén, és a következő években, elkerülve a 2013-2014-es szituációt. A 2017-es eredmények után nem várunk emelést, azaz 25 forinton maradhat a részvényenkénti kifizetés, és jelenleg 2018-ra vonatkozóan is hasonló szintre számítunk.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!