6p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Az OTT-ONE a mai napon megkötötte eddigi működésének legnagyobb összegű szerződését, közel 2 milliárd forint értékben. A szerződés értelmében egy magyarországi megrendelő számára hajt végre innovatív informatikai és információbiztonság-technológia fejlesztéseket a vállalat. Ugyancsak a mai napon a tőzsdei társaság menedzsmentje arról határozott, hogy a megnövekedett piaci és befektetői érdeklődésre való tekintettel a vállalat 5 millió darab részvénnyel nyilvános kibocsátást hajt végre a Budapesti Értéktőzsdén. A BÉT-en ma fel is függesztették a kereskedést a cég papírjaival, amit 14.30-kor állítottak vissza.

Mérföldkőhöz érkezett az OTT-ONE Nyrt., amely a mai napon megkötötte az első milliárdos nagyságrendű IT szerződését egy magyar megrendelővel. A keretszerződés összesen 1 milliárd 935 millió forintról szól, amely jócskán meghaladja a vállalat tavalyi teljes árbevételének értékét is. A megrendelés speciális és innovatív informatikai, valamint információbiztonsági fejlesztésekről szól. A fejlesztési munkálatok bizonyos részei 2020-ban járnak majd le, ugyanakkor a vállalat várakozása az, hogy a fejlesztési munkálatok több mint fele még az idei évben teljesítésre kerül. A fejlesztési munkálatok során az OTT-ONE saját védett és minősített szerverparkját is hasznosítja majd.

Az OTT-ONE egyedi fejlesztési megoldásai a hazai és a nemzetközi IT szektorban egyaránt keresettek, ugyanakkor kifejezetten nagy öröm és elismerés, hogy az első igazán nagy összegű IT szerződést egy magyar megrendelővel írtuk alá. Nagy szó továbbá, hogy a megrendelés összértéke több száz millió forinttal meghaladja a tavalyi évi teljes árbevételünket. A későbbiekben azon dolgozunk majd, hogy minél több hasonló volumenű szerződést kössünk, akár külföldön is” – mondta el Májer Bálint, az OTT-ONE vezérigazgatója a szerződéskötés kapcsán.

Az Index ma reggeli cikkében azt olvasni, hogy pletykák szerint ez a társaság is a T-Systemsszel lép valamiképpen szövetségre. A most bejelentett közel kétmilliárdos szerződés nagyobb, mint az OTT-One tavalyi egész éves 1,7 milliárdos árbevétele. A cég árbevétele folymatosan nő, ahogy 2017-es 111 milliós profitja is 215 millióra hízott tavaly.

A cég korábban HybridBox, majd Fuso néven próbálkozott, alapvetően élő közvetítések technológiai szolgáltatójaként, illetve, amolyan set-top-box forglamazójaként, akkor kevés sikerrel. Az első nagyobb megrendelése a Telenor MyTv szolgáltatása volt, már OTT-One néven. A cég azóta gyakorlatilag mindenféle trendinek számító IT-bizniszben észrevéteti magát az alaptevékenységnek számító videostreamingen kívül is: szerverberuházás, mesterséges intelligencia, Big Data, Internet of Things, machine learning, rendszámfelismerő szoftver, blokklánc alapú IT biztonsági modul, vénaszkenner, újfajta CNC berendezés, stb. Erről a G7 írt korábban cikket.

A cég beszámolói szerint míg 2017-ben a  bevételek 56 százalékát adta a videotartalom és -kiszolgálás, 18 százalékát a fejlesztés, médiaelemzés, marketing, 26 százalékát az IT biztonság, 2018-ra az 1,7 milliárdos bevételnek már csak mintegy 35 százaléka, azaz 592 millió forint származott videotartalom és -kiszolgálásból, és az IT-biztonság vált a cég fő bevételi forrásává: a 923 milliós bevétel a teljes forgalom 54 százalékát tette ki. A a fejlesztés, médiaelemzés, marketing pedig mindössze 11 százalékra, 183 millió forintra rúgott.

IPO-ra készül a vállalat

Az OTT-ONE a mai napon a korábban bejelentett nyilvános tranzakcióhoz kapcsolódóan is bejelentést tett. A társaság idén júniusban tájékoztatta a befektetőket, hogy megkezdi egy nyilvános, a Budapesti Értéktőzsdén szervezett aukció lebonyolítását, amelynek keretében értékesít majd saját részvényeket. A tranzakció bejelentése nyomán ugyanakkor oly mértékű befektetői érdeklődést tapasztalt a vállalat menedzsmentje az OTT-ONE részvényei iránt, amely alapján úgy látta, hogy a korábbi elképzelésekhez képest jóval nagyobb összegű tőkét vonhat be a tőzsdén keresztül a fejlesztési terveihez. A nagyobb összegű forrásbevonással a társaság a korábbi tervekkel szemben nagyobb ütemű növekedést és fejlődést érhet el.

A közel egy hónapja bejelentett nyilvános aukció során megvásárlásra felkínált 3 millió részvény – a megnövekedett befektetői érdeklődések tekintetében – kevésnek bizonyult, így a menedzsment jelenlegi álláspontja szerint nagyjából 5 millió darab részvényt értékesít majd a társaság. Tekintettel arra, hogy 5 millió darab részvényt a jelenlegi tulajdonosi kör nem tud az OTT-ONE Nyrt. rendelkezésére bocsájtani, így – visszautasítva az iSRV Zrt. kölcsönügyletre vonatkozó ajánlatát – nyilvános aukció helyett nyilvános részvénykibocsátás keretében emel tőkét a vállalat.

Az ütemezésben lényeges eltérés nem várható: a forrásbevonás célját felvázoló összevont tájékoztató készítési kötelezettség mindkét esetben fennáll, annak előkészítése már folyamatban van, a jegyzési időszakra pedig az összevont tájékoztató Magyar Nemzeti Bank általi jóváhagyását követően, várhatóan 2019 őszén sor kerülhet. Az Igazgatóság határozott szándéka továbbá, hogy a korábban kommunikált, részvényenkénti minimum 250 forintos áron bocsásson ki részvényeket. A Társaság befektetési szolgáltatója nem változik, az továbbra is az Equilor Befektetési Zrt.

Az a befektetői kör, aki a nyilvános aukció bejelentése óta jelezte felénk igényét, láthatóan hosszú távon hisz a magas árfolyamban, ezért is látják úgy, hogy befektetőként támogathatják a vállalat hosszú távú építkezését. A közel 2 milliárd forint értékű szerződés, a további, folyamatban lévő tárgyalások, illetve a megnövekedett befektetői érdeklődés számunkra mind azt jelzi vissza, hogy a vállalat által megkezdett út a helyes, és ez az, amelyen folytatnunk kell a növekedést” – tette hozzá Májer Bálint vezérigazgató.

Mint ismeretes, a nyilvános tranzakció kettős célt szolgál: egyrészt a befolyt forrásból a vállalat a jövőbeni növekedési terveit kívánja finanszírozni, másrészt pedig – amennyiben a tranzakció során minimum 100 millió forint összegben jegyeznek részvényt a befektetők –, teljesül a BÉT Prémium kategóriájába történő átlépés egyetlen, eddig még nem teljesített feltétele is. Ugyanakkor a vállalat csak a Standard kategóriában való működésből levont tapasztalatokat követően fogja kérvényezni a társaság törzsrészvényeinek átsorolását a Prémium kategóriába.

A cég most eléri a 250 forintos célárat, éppen ennyiért kereskednek vele, ami azt jelenti, hogy piaci kapitalizációja 8,9 milliárd, azaz ennyit ér a befektetők szerint a cég. Tekintve, hogy a profitja 215 millió volt, ez azt jelenti, hogy 41 évnyi profitnak megfelelő értékű a mai kereskedési áron az OTT-One. A piacon kevés olyan cég van, amit 10 éves eredményüknél többre értékelnek.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!