A múlt héten benyújtott iratokból végre kiderül a társaság IPO-szerinti piaci értéke, és az, hogy mennyi tőkére van szüksége. Mindent egybevetve a társaság értékeltsége magas a versenytársaihoz képest, de figyelembe kell venni a Xiaomi különleges helyzetét is, miszerint jó esélye van arra, hogy meghatározó részesedése legyen fontos feltörekvő piacokon az okostelefonok és okoseszközök kategóriájában.
Több neves befektető, így Soros György, a Hillhouse Capital és a Capital Group Companies is részt vesz az IPO-ban. A teljes felkínált részvénycsomag lejegyzését feltételezve és az IPO folyamatát alapul véve 76,1 milliárd USD vállalati piaci érték alakulhat ki.
Ezt a vállalati értéket (EV) és a 26,3 milliárd amerikai dolláros értékesítést alapul véve az EBITDA várhatóan 1,41 milliárd USD lesz 2018-ban, így a jövőbeli (2018) EV/EBITDA ráta 54,1, ami igen magas. Összehasonlításképpen, a Facebook jelenlegi értékeltsége 15,1-es jövőbeli (2018) EV/EBITDA rátának felel meg, az NVIDIA értékeltsége pedig (hasonló feltételek mellett számolva) 25,9-nek. Az agresszív értékeltség nyilvánvalóan felveti azt, hogy a növekedési kilátásokkal kapcsolatos legkisebb rossz hír is erős reakciókat válthat ki az ármozgásban. Az Egyesült Államok és Kína közti kereskedelmi háború szintén kedvezőtlenül hathat a Xiaomi kilátásaira.
De mit kapnak akkor a befektetők ezért a nem mindennapi értékelési prémiumért cserébe? Nem keveset, véli Peter Garnry , a Saxo Bank szakértője, részt kapnak Kína egyik leggyorsabban növekvő technológiai vállalatából, amely egyre nagyobb erőkkel fókuszál az IoT (Internet of Things) üzletágra, és Kínában a negyedik, Indiában pedig az első helyen áll az okostelefonok értékesítésében.